Kam přijde, tam udeří islámští teroristé! Australanka již třikrát unikla smrti

Julie Monacová má štěstí v neštěstí. Již třikrát se objevila na místě teroristického útoku. | foto: LinkedIn

Velmi zvláštní magnetismus přitahuje šestadvacetiletou Julii Monacovou z australského Melbourne k místům, kde útočí teroristé. Když vyjela na svůj několikaměsíční výlet do Evropy, netušila, jak často se na starém kontinentu přiblíží smrtícím událostem. Naposledy v Barceloně.

Julia přijela do Evropy, aby si splnila svůj cestovatelský sen. Ten se ale postupně mění v noční můru, protože už potřetí za tři měsíce, které zde dosud strávila, navštívila město, kde současně proběhl teroristický útok.Naposledy se tak stalo ve čtvrtek, když byla se svými krajankami Alanou a Julií nakupovat v obchodním domě na náměstí Placa de Catalunya, na nějž navazuje ulice Las Ramblas. Tam viděla lidi utíkající z místa masakru, aby si zachránili své životy.

„Ve zlomku sekundy se všechno změnilo, každý začal utíkat v panice, aby si zachránil život, plačící a křičící. Byly jsme s kamarádkami zatlačeny zpět do obchodu, kde se všichni měli držet dále od oken a lehnout si na zem,“ popisuje čerstvý zážitek Julia Monacová.

Julia s kamarádkami byly během útoku dodávkou nakupovat v obchodním centru poblíž Las Ramblas.

Julia s kamarádkami byly během útoku dodávkou nakupovat v obchodním centru poblíž Las Ramblas.

A bohužel nebyl první. Krátce poté, co v červnu do Evropy přicestovala, se vydala do Londýna. Tam byla zadržována v metru ve chvíli, kdy islamističtí teroristé s dodávkou zabíjeli na Londýnském mostě ve Westminsteru předtím, než došlo k dalším napadením nožem na Borough Market.

Chtěla změnit prostředí a po vší té hrůze přijít na jiné myšlenky. Proto odcestovala do Francie. Jenže hned několik dní poté navštívila Notre-Dame právě v době, kdy před před slavnou katedrálou radikalizovaný muslim pobodal policejního důstojníka. Od dalšího cestování se však mladá žena odradit nenechá.

„Necítím, že bych měla jet domů. Chci tady zůstat a nenechat je – ať už jsou kdokoliv – vyhrát. Podívám se všude tam, proč jsem přijela,“ uvedla podle Daily Mailu v pátek ráno žena, která poznala Evropu zcela jinak, než ji znají její vlastní obyvatelé.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:01 17. prosince 2017. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  28
 • Trapas
  13
 • Cože
  9
 • Super
  8
 • Haha
  6
 • Sladký
  6


Komentáře