Hrůza v Barceloně očima těch, kteří ji bezprostředně zažili

Policisté evakuují lidi z bulváru. | foto: Reuters

Barcelona a celé Španělsko si prožívá své dny strachu a smutku. Teroristický útok, který byl namířen na bulvár Las Ramblas v centru Barcelony, si vyžádal 13 mrtvých a 100 zraněných. Prostřednictvím videí, která natočili přítomní lidé, vidíme strach a zděšení, ale zároveň i postup policie a záchranek po útoku.


Lidé utíkají z místa útoku, nikdo neví, co se děje.

Je vidět, že jsou všichni zděšení. Je to teroristický útok.

Schovat se lidé museli třeba uvnitř restaurací.

Policie procházela okolní budovy a hledala další teroristy.

„Když jsem přišel na náměstí v Katalánsku, uviděl jsem dodávku. Slyšel jsem výkřiky a najednou mnoho lidí klepalo na auto. Malá bílá dodávka se pohybovala jako tam a sem. Policie po něm šla,“ uvedl Óscar Cano, který u útoku byl a pokračoval: „Myslel jsem, že to byla dopravní nehoda, ale když jsem se vrátil, viděl jsem dodávku a lidi křičeli, že to je teroristický útok. Když jsem odešel, lidé se navzájem dotýkali, aby zjistili, zda byli zraněni. Viděl jsem na podlaze ženu, která krvácela.“

Záchranáři a policisté zajišťovali místo a odváželi raněné.

Bohužel si útok vyžádal 13 mrtvých a 100 zraněných.

Policie začala evakuovat zdejší návštěvníky.

„V 17 hodin odpoledne jsem byl na ulici na zadní straně La Ramblas, zaslechl jsem hlasitý hluk, byla to dodávka, která se drala do lidí. Vrátil jsem se. Nikdo nevěděl, co se děje. Policie nevěděla, že došlo k útoku. Vrátil jsem se zpátky a bylo to všechno zavřené a lidé běhali. Teď v 18:00 je to v pořádku,“ popsal situaci očitý svědek Francesco Annunziata. „Lidé se báli všude kolem a na tvářích byla krev. Bylo to hrozné,“ dodal svědek Manuel.

Druhý útok se odehrál ve městě Cambrils. Zraněno bylo 6 policistů a jeden civilista. Z útočníku byli 4 zastřeleni hned na místě a jeden později podlehl svým zraněním.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:33 16. prosince 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  6
 • Haha
  6
 • Cože
  6
 • Trapas
  5
 • Tvl
  5
 • Sladký
  3


Komentáře