Úterý 29. září 2020, svátek má Michal
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Žádný luxus, ale navoněná bída! MMA zápasnice popsala reálný život bijců z klece

  Drahé šaty, krásné ženy, těla plná kérek a samozřejmě nadupané bouráky v garáži! Tak si mnozí představují životy tuzemských MMA hvězd. Moderní gladiátoři z klece se ale ve většině případů v penězích rozhodně netopí. Zkušená zápasnice Sandra Mašková (32) popsala, jak vypadá realita!

  Sandra Mašková, která je známá též pod zápasnickou přezdívkou „Medojed“, patří bezpochyby mezi známější české zápasnice. V minulosti zářila jako kickboxerka, povedlo se jí opanovat světové hry i získat titul vicemistryně Evropy organizace WAKO.

  Pak přešla na stále více populární sport MMA. Působila ve dvou největších tuzemských organizací XFN a Oktagon. Teď se rozhodla s profesionální kariérou seknout. Jedním z důvodů je fakt, že drsným sportem si za dlouhé roky dřiny nevydělala zrovna převratné peníze a chce myslet na budoucnost.

  „Tím sportem jsem si nikdy nevydělala, lila jsem do toho peníze a práce k tomu byla potřebná. Teď jsem spokojená jako nikdy v životě, dělám jenom to, co mě baví. Trénuji lidi a sport dělám jen pro zábavu,“ řekla nám otevřeně Sandra, která si hodlá přivydělávat na sociální síti Only Fans, kde bude sdílet sexy fotografie.

  Široká veřejnost má o MMA zápasnících mínění, že jsou to štědře placení borci, kteří jednou za tři měsíce někoho zbijí v kleci a pak si žijí jako králové ve svých obřích domech s luxusními bouráky v garážích. 

  Tak to ale podle Maškové vůbec není.

  „Domnívám se, že ti zápasníci, kteří si tady vydělávají velké peníze, se dají spočítat na prstech jedné ruky,“ řekla nám Mašková.

  „Všichni zápasníci, které já znám osobně, normálně pracují, většinou třeba u policie. Dřou po šichtě, před šichtou, mezi šichtami. Život zápasníka opravdu není jednoduchý,“ dodala sympatická Sandra.

  Takhle Sandra Mašková řádila v kleci.

  Takhle Sandra Mašková řádila v kleci.

  Velké peníze si tu vydělá jen Vémola a pár dalších

  Pravda je, že výplaty MMA zápasníků šly za poslední dobu raketově nahoru díky zvýšenému zájmu fanoušků. 

  „Plat zápasníka by se měl skládat z platu za zápas plus další finance jsou od sponzorů. Ti, kteří začínají, dostávají 5000 korun a ti nejlepší dostávají okolo 8000 až 10 000 eur. Pokud zůstanu u zápasů v Česku, momentálně nejvíce dostávají Végh, Vémola a Pešta. Jde o částky 10 až 15 000 eur za zápas. Toto je částka od promotéra, každý má ještě sponzory, případně bonusy ve smlouvách, což jsou další možné příjmy,“ řekl v minulosti pro server Sport.cz MMA trenér a bývalý zápasník Jiří Paluska z pražského Penta Gymu, pod jehož křídla spadá bijec Viktor Pešta.

  Karlos Vémola Terminátor miluje luxusní auta. Plní si tak své sny.

  Karlos Terminátor Vémola miluje luxusní auta. Plní si tak své sny.

  Luxusní životní styl fanoušci bojových sportů mohou vidět zejména u zmíněného Karlose Vémoly. Ten když měl loni v listopadu „zápas století“ s Attilou Véghem, spekulovalo se o tom, že každý z nich dostane kolem milionu korun.

  Podle Maškové je ale zrovna Vémola člověk, který si velké odměny za zápasy zaslouží.

  „Díky němu je MMA tady na vzestupu, udělal úžasnou práci, hodně lidí začalo ten sport sledovat kvůli němu,“ říká zápasnice, která se stala dočasnou Vémolovou svěřenkyní v reality show Oktagon Výzva.

  Fotogalerie

  Nebezpečná místa Česka: pražské hlavní nádraží. Třicet let zde vládne podsvětí

  Premium Reportéři MF DNES mapují místa, která podle statistik nejsou výjimečně nebezpečná. Ve skutečnosti jde o no-go zóny,...

  Felák, flexit nebo chillovat. Slovník dnešní mládeže uvádí rodiče do rozpaků

  Premium Ač to možná ani netušíte, nejspíš i kolem vás denně chodí shiperky, které flexí s teniskami nebo iPhonem, díky čemuž...

  Už nebudu kandidovat, odejdu z politiky, říká exministr Adam Vojtěch

  Premium Jsem odolný, ale už toho bylo hodně, vysvětluje svůj odchod exministr. Babiš ho podle něj trochu čekal. V rozhovoru pro...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Úterý 29. září 2020, svátek má Michal
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz