Zpověď bijce Vémoly: Co ho dostalo do kriminálu a kolik bere za zápas?

Karlos Vémola už dlouhé roky patří mezi nejúspěšnější a nejrespektovanější MMA zápasníky v České republice. Brzy ho čeká zápas, který velmi pravděpodobně zlomí rekord ve sledovanosti. 28. června se na galavečeru organizace XFN střetne s Patrikem Kinclem, bývalým kamarádem, který ho vyzval poté, co Vémola řekl, že je nejlepším českým zápasníkem všech váhových kategorií. Týden před zápasem, o němž Terminátor tvrdí, že bude „easy“, se Vémola pustil do velmi otevřené zpovědi a dal možnost svým fanouškům nakouknout do 13. komnaty Karlose Vémoly.

Ne každý to ví, ale Karlos Vémola byl v Anglii, kde žije, odsouzen za nezdanění čtyř milionů korun a musel tak do vězení. 

„Měl jsem si víc dávat pozor a nenechávat to jen na manažerech. Nevedl jsem si asi účetní knihy tak, jak jsem měl. Nezaplatil jsem daň ze čtyř milionů korun. Oproti ostatním podnikatelům, co vyváznou za daleko větší částky s podmínkou, já jsem vyfasoval rok. A půl roku jsem si odseděl,“ řekl bojovník, který si říká Terminátor, v pořadu Česká ulička.

„Myslím, že to bylo od soudce dost přísné a udělal ze mě příklad pro ostatní,“ míní o svém pobytu ve vězení Vémola.

Pobyt za mřížemi mu ale zas až tak nevadil. „Pro mě to byl kemp, ve vězení jsem půl roku trénoval a držel dietu. Nic jiného jsem nedělal.“

Tvrďák Vémola šel s pravdou ven.

Tvrďák Vémola šel s pravdou ven.

I tak ale Vémolu mrzí, že si něčím takovým musel projít. Největší  trest to byl ale prý pro jeho děti. 

„Nechtěl jsem si tím projít. Není to něco, co bych si dal do životopisu, chtěl bych naopak vést mládež k tomu, aby si tím neprocházeli. Bohužel se to stalo, mám to za sebou a naštěstí mám teď manažera Karla Feferonku a je to čistý,“ dodal s úsměvem.

Karlos Vémola, legenda českého MMA.

Karlos Vémola, legenda českého MMA.

V pořadu, který moderuje Michal Hrdlička, se Vémola rozpovídal i o penězích, které si účtuje za krvavé zápasy v kleci.

„Když jsem přišel do Čech a začal jsem zápasit, tak se mi podařilo získat rekordní částku za tuzemský zápas. Startuje se na 20 tisících korunách a já jsem dostal 250 tisíc korun. Tenkrát před čtyřmi roky jsme si s manažerem říkali, že to je v Čechách historicky největší částka. Od té doby se bavím v částkách milionů korun za můj zápas,“ svěřil se dále Vémola.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:59 19. října 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  15
 • Haha
  13
 • Trapas
  10
 • Tvl
  10
 • Cože
  9
 • Sladký
  9
Komentáře

Mohlo by vás zajímat