jít naiDNES.cz

Tiskovka, jakou jste ještě neviděli: Zápasníci MMA Vémola a Kincl měli rozhovor na krev

Zápas, který nemá obdoby. Tak by se dal popsat třaskavý duel mezi nejlepšími českými MMA fightery Karlosem Vémolou a Patrikem Kinclem, který je naplánován na 28. června v O2 aréně v rámci galavečera XFN 11. Oba ranaři se v úterý večer setkali tváří v tvář na pražském Smíchově v prostorách Cinestar, kde si před fanoušky vyměnili několik dost drsných vzkazů. Jak první česká akce typu trash-talk probíhala?

Trash-talk je například pro fightery zápasící v prestižní americké organizaci UFC naprosto běžná věc. Jedná se o speciální akci, která se podobá běžné tiskové konferenci, ale během ní si bojovníci vyměňují drsné vzkazy, vyhrožují si, kydají na sebe hnůj a často dojde i na potyčky.

V českém MMA trash-talk zatím příliš nefrčí. Karlos Vémola a Patrik Kincl byli tak trochu zkušební králíci. Jak jim to šlo?

Více sebevědomě během bitvy slov působil zcela jistě Karlos Vémola, který prošel zámořskou UFC a má oproti Kinclovi jistě větší zkušenosti s podobnými akcemi.

Vémola Kinclovi od samého začátku dával vědět, jak moc si je jistý svým vítězstvím. „On si pořád myslí, že může vyhrát, ale je to blbost. Zapomíná na to, že já v den zápasu budu mít o 10 až 15 kilogramů víc,“ řekla například Karlos Vémola.

To Kincl během setkání potvrdil svou pověst komika. Předváděl beatbox ve chvílích, když jeho sok mluvil, a snažil se Vémolu všemožně zesměšnit. Někdy se mu to i podařilo.

„Promluvil Karel Kolovrátek Vémola,“ řekl mu například Kincl a rozesmál celý sál, který byl plný MMA nadšenců.

Kincl tak chtěl dát Vémolovi jasně najevo, že opakuje stále to samé dokola – například fráze o tom, jak jednoznačně vyhraje a jak ho Kincl zradil, že ho vůbec vyzval.

„To není žádná zrada. Já jsem sportovec, pro mě je to jen zápas, nic jiného,“ vysvětloval Vémolovi a všem přítomným Kincl.

Vémola ale pro jeho slova pochopení neměl: „Necháváš za sebou lidi, kteří ti v začátcích pomáhali. MMA je kolektivní sport, ale to si ty neuvědomuješ.“

Oba borci vypadali, že o svém vítězství vůbec nepochybují. Kdo ale nakonec ostře sledovaný zápas vyhraje, se dozvíme až 28. června v pražské O2 aréně.

Před třaskavým duelem se ale Vémola s Kinclem střetnou ještě jednou. 15. června se oba fighteři pokusí přilákat co nejvíce svých fanoušků, aby v pražském IKEMu darovali krvetvorné buňky. 

„V tomhle zápase je mi jedno, jestli prohraju, hlavně ať vás přijde co nejvíce,“ řekl Terminátor Vémola.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 22:44 3. října 2018. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  13
 • Trapas
  13
 • Tvl
  10
 • Cože
  8
 • Sladký
  8
 • Super
  7
Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Špičkový výrobek i po letech funguje. Kvůli hloupé chybě je však k ničemu

Snoubení spotřební elektroniky a počítačů provázely porodní bolesti, které jsou z dnešního pohledu absurdní a...

Komentáře