Terminátor vrací úder: Jsi obézní, do hubnutí mi nekecej! pálí Vémola do trenéra

Nějaký čas mlčel, teď ale přišel den zúčtování! Nejslavnější český MMA zápasník Karlos „Terminátor“ Vémola (34) se ostře pustil do trenéra Jiřího Palusky, který ho dlouhodobě kritizuje. Zkušenému kouči sdělil, že nikdy nic nedokázal, a vytkl mu také obezitu.

MMA trenér Jiří Paluska, který vede své svěřence v pražském Penta Gymu a pod jeho křídla patří například i dlouholetý Vémolův rival Viktor Pešta, nejpopulárnějšího českého bijce kritizuje dlouhodobě.

Nelíbí se mu, jakým stylem prezentuje tento sport. Naposledy Paluska Vémolu sepsul za jeho pověstné extrémní shazování kilogramů před zápasem. Vémola v mimozápasové formě váží i přes 100 kilogramů, ale často zápasí ve váhové kategorii do 84 kilogramů. Podle Palusky tím dost riskuje, a navíc dává špatný vzor mladým zápasníkům.

„Všichni znají pana Karla Vémolu a on je propagátorem toho, jak je důležité shazovat váhu, jak je normální shazovat pětadvacet či třicet kilo a že to dělá třikrát do roka. Zeptejte se jakékoliv doktorky a ta vám řekne, že jestli to bude dělat ještě chvíli, tak je mi to líto, ale úplně mu selže organismus. Není to dobře, když tváří tohoto sportu je člověk, který propaguje takovéto nesmysly,“ řekl v rozhovoru pro K.O. magazín Paluska, který o Vémolovi v minulosti také prohlásil, že do českého MMA přinesl hloupost a aroganci.

Vémola na Paluskovu kritiku dlouho nereagoval. Teď ale usoudil, že je pravý čas trenérovi vrátit úder.

Vémola: Palusku jsem neznal, vůbec nic nedokázal!

„Vyskakují na mě negativní videa od nějakého pana Palusky. Nevěděl jsem pořádně, kdo to je, tak jsem si o něm něco přečetl, protože nerad mluvím o lidech, které neznám. Pan Paluska je člověk, který ve sportu vůbec nic nedokázal. Má za sebou nějaké prapodivné dva zápasy a to je celý. Ve finále nedokázal nic ani v tom trenérském světě,“ řekl Vémola magazínu Fight On.

Podle Vémoly šel Paluskův nejslavnější svěřenec Viktor Pešta nahoru až poté, co začal trénovat v USA.

„Pan Paluska mi vadí, protože kritizuje každý krok, který já dělám. Prosím vás, nebuďte debilní, nebuďte jako pan Paluska. Snažte se tento sport podporovat, a ne ho jenom hanit,“ pokračoval Vémola, který poté zareagoval na kritiku ohledně extrémního shazování kil před zápasem.

Nedokáže zhubnout, tak kritizuje jiné

„Pan Paluska je lehce obézní člověk a tvrdí, že není vůbec zdravé dvakrát třikrát do roka shazovat. Nikdy jsem netvrdil, že to zdravé je. Je to velký nápor na organismus, ale já mám okolo sebe strašně dobrý tým doktorů a fyzioterapeutů, kteří mě pravidelně monitorují. Dovolil bych se trochu polemizovat o tom, co je horší. Jestli dvakrát třikrát do roku shazovat, nebo být celoročně obézní. Vysoký tlak, vysoký cholesterol. Při pohledu na pana Palusku je každému asi jasné, že to tak celoročně má. Nedokáže se dokopat k tomu, aby shodil, tak radši kritizuje práce jiných,“ pálil do trenéra Vémola.

Bijec poté vyjádřil své nepochopení nad tím, že Paluskův svěřenec Viktor Pešta také extrémně shazuje, ale to jeho trenérovi očividně nevadí. „Ale když shazuji já, tak je to špatně a nebudu tady za deset let,“ směje se Vémola.

Paluska nedávno řekl, že už by raději Vémolu neřešil. To už ale asi nebude možné. Na poli českého MMA se totiž rozjel pořádně třaskavý spor, který jen tak neutichne! Kdo vypálí další ránu?

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat