jít naiDNES.cz

Vémola vyhrává jako na běžícím pásu. MMA trenér ho kritizuje: Už dlouho nevydržíš!

Co má Karlos Vémola (34) udělat více, aby mu kritici konečně dali pokoj? V posledním zápase bez sebemenších problémů vyřídil urostlého Brazilce Henrique da Silvu (29). Tři kola si s ním hrál jako s hadrovým panákem. Přesto fanoušci nespokojeně pískali. Teď se do Vémoly pustil (už poněkolikáté) zkušený zápasník Jiří „Mamut“ Paluska, který působí jako trenér v pražském Penta Gymu. Nejpopulárnějšímu MMA zápasníkovi věnoval dost drsnou kritiku.

Paluska je dlouhodobým kritikem Karlose Vémoly. Nedávno o něm například prohlásil, že je to „fejkový zápasník“ a nechce soupeřit s těmi nejlepšími.

Teď byl MMA trenér Paluska hostem pořadu K.O. magazín a do Vémoly se pustil znovu. S moderátorem pořadu Matoušem Rajmontem totiž řešili Terminátorovo pověstné extrémní shazování kilogramů před zápasem. 

Vémola v mimozápasové formě váží zhruba metrák, ale často nastupuje ve váhové kategorii do 84 kilogramů. Podle Palusky tím dost riskuje, a navíc dává špatný vzor mladým zápasníkům.

Brzy mu selže organismus!

„Všichni znají pana Karla Vémolu a on je propagátorem toho, jak je důležité shazovat váhu, jak je normální shazovat pětadvacet či třicet kilo a že to dělá třikrát do roka. Zeptejte se jakékoliv doktorky a ta vám řekne, že jestli to bude dělat ještě chvíli, tak je mi to líto, ale úplně mu selže organismus. Není to dobře, když tváří tohoto sportu je člověk, který propaguje takovéto nesmysly,“ řekl Paluska, který také přidal svou zkušenost s předzápasovým hubnutím.

„Když jsem hubl na nějaký zápas, bylo to třeba pět kilo a byl jsem z toho smutný. Doktorka mi řekla, ať buď hubnu dlouho, anebo ať shodím třeba jen tři kila před zápasem,“ dodal Paluska.

Jiří Paluska se opřel do nejslavnějšího českého bojovníka Karlose Vémoly.

Jiří Paluska se opřel do nejslavnějšího českého bojovníka Karlose Vémoly.

Paluskův kolega Daniel Barták poté řekl, že by ideálním řešením bylo, kdyby se zápasníci vážili v den zápasu, a ne den před ním. Neměli by tak prostor na drastické nabrání kilogramů na svou původní váhu.

Paluska dále uznal, že Vémola je kvalitní sportovec, kterého respektuje. Poté vysvětlil, proč ho ale tak kritizuje.

„Vadí mi ta druhá stránka. O Vémolovi vědí všichni. Vědí, jak se jmenuje jeho partnerka, jakým jezdí autem, ale neviděli v životě jediný jeho zápas. Jsme snad cirkus?“ ptá se Paluska, který v nedávném rozhovoru pro Sport.cz uvedl, že Vémola do českého MMA vnesl aroganci a hloupost.

Vémola vyhrál další zápas, stejně se dočkal kritiky.

Vémola vyhrál další zápas, stejně se dočkal kritiky.

Jeho kolega Barták poté řekl, že Vémola je pro české MMA něco jako Conor McGregor pro UFC. S tím ale Paluska nesouhlasil. „Není to pravda, já se zblázním,“ smál se zkušený kouč.

Na závěr Paluska Vémolu nazval „Milošem Zemanem českého MMA“. „Lidi ho taky mají rádi, já teda ne,“ zakončil svou drsnou kritiku trenér.

Jaká bude odpověď Karlose Vémoly? Terminátor za sebe bude chtít jistě nechat mluvit činy. Už 9. listopadu se proti němu postaví slovenský bijec Attila Végh. Duel nazývá Vémola zápasem století.

Fotogalerie

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Zabít nudu, nastřelit se. Na drogách jsou i školáci z dobrých rodin

Ritalin, deset tablet. Kdo se přidá?“ ptá se čtrnáctiletý školák na sociální síti ostatních kamarádů. Netrvá to ani pět...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat