jít naiDNES.cz

Karviná je Polsko, za 70 táců nehraju, Straka bere víc! Výroky fotbalisty Kroba baví internet

Jan Krob odmítl Karvinou a je za pitomce... | foto: Profimedia.cz

Český fotbalista je zase jednou terčem celonárodního posměchu. Tentokrát si lidé dělají legraci z teplického obránce Jana Kroba (32). S ním v týmu nepočítají a před časem ho přeřadili do rezervy mezi mladíky. Zachránit ho chtěl trenér Karviné František Straka (61). Odchovanec pražské Sparty místo toho, aby projevil vděk, si začal diktovat podmínky, nad nimiž zůstává rozum stát. Důvod? Karvinou prý totiž považoval za téměř zahraniční angažmá!

Známý motivátor František Straka měl Jana Kroba jako vysněnou posilu na levý kraj obrany. Do Karviné, která letos vybojovala záchranu na poslední chvíli, by se mu podobně zkušený hráč hodil. 

Sám Krob do Karviné chtěl taky, ale nedohodl se s klubem na podmínkách.

„Mám rodinu, nějakou smlouvu v Teplicích. A když mi to vycházelo plus minus stejně, nebo lehce míň, nemohl jsem nabídku přijmout. Musel jsem si říct o částku, aby se mi to vyplatilo a neměl jsem míň peněz než v Teplicích. Je to 400 kiláků z baráku, Karviná je skoro Polsko, proto jsem si řekl o peníze trošku vyšší. Protože to už je skoro zahraniční angažmá. S dvěma dětmi, rok a půl starými dvojčaty, by se manželka sama zbláznila,“ řekl pro iSport.cz Krob.

Podle Kroba se jeho představy od reálné karvinské nabídky dost lišily.

„Nějaké prémie jsme domluvili, ale řešil se základní plat a lišilo se to docela dost. Nebudu říkat kolik. Ale pan Straka tam taky určitě nešel dělat trenéra za pár korun, když má za sebou takovou kariéru. Taky si určitě neřekl, že tam půjde trénovat za 70 tisíc. Každý má svoji hodnotu, já si ji taky cením. Měl jsem to plus minus spočítané, aby se mi to trošku vyplatilo, ale bohužel jsme se k tomu nepřiblížili,“ uvedl Krob.

Jan Krob odmítl Karvinou a je za pitomce...

Jan Krob odmítl Karvinou a je za pitomce...

Teplického fotbalistu velice rozesmutnilo, že o něm trenér Straka prohlásil, že se mu nechtělo hrát za Karvinou, protože je od Teplic příliš daleko. 

Pravda je ovšem taková, že Krob nechtěl přestupovat „téměř do zahraničí“ a hrát tam za „české peníze“.

Zajímavé ale je, že Krob podle svých slov jinou nabídku na přestup nemá a v současné době kope jen za teplické béčko. Údajně do něj byl přeřazen z toho důvodu, že patří mezi „rozvraceče kabiny“.

To ale dvaatřicetiletý obránce odmítá. „Je to nesmysl,“ říká Krob.

V Teplicích má Krob ještě dva roky platnou smlouvu. Vzhledem k tomu, že ještě nedávno patřil mezi neotřesitelné opory, dá se očekávat, že bude jeden z nejlépe placených hráčů mužstva. 

Komu by se tedy chtělo odcházet, hrát sice nejvyšší soutěž, ale daleko od domova a ještě k tomu za „směšných“ 70 tisíc?

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat