Olympiáda v ohrožení. Gabriela Koukalová trpí tajemnou nemocí!

Na nadcházejících zimních olympijských hrách Češi věří, že jedna z nejlepších světových biatlonistek Gabriela Koukalová přiveze další cenný kov. Veleúspěšnou sportovkyni ovšem v současné době trápí záhadné zranění a její účast na ostře sledovaném šampionátu je dost možná v ohrožení.

Fenomenální biatlonistku Gabrielu Koukalovou v současné době limituje neznámé zranění lýtek. Podle dostupných informací nemůže naplno trénovat a lékaři si s jejím trápením nevědí rady.

Serveru iSport.cz se před dvěma týdny svěřil šéftrenér biatlonistů Ondřej Rybář, který připustil, že v současné době Koukalová není schopná závodit. V ohrožení je Světový pohár v biatlonu a někteří se dokonce bojí, že „česká zimní královna“ nebude moci startovat ani na nadcházející olympiádě.

„Bohužel se to táhne strašně dlouho. Ani nejsem schopen říct, jak dlouho potrvá stav, kdy budeme muset velice improvizovat, a netěší mě to. I psychických sil ubývá a i Gábina toho má v tomto směru taky dost. Určitě to není na závodění ve Světovém poháru,“ řekl Rybář na adresu své svěřenkyně.

Sama Koukalová poskytla rozhovor pro server iDNES.cz, kde povyprávěla o svých zdravotních patáliích. 

„Achilovkami všechno začalo, pak mě bolely zadní úpony pod kolenem, potom také kolena a nakonec lýtka. Do zdravého člověka mám daleko. Lýtka mě bolí pořád. Jakmile se zkusím dostat do maximální zátěže, nejsem vůbec schopná odvádět výkony, na jaké jsem zvyklá. Ta bolest mě natolik limituje, že to prostě nejde.“

Start na Světovém poháru v biatlonu, který začne 27. listopadu 2017 ve švédském Östersundu a končí 25. března 2018 v ruském Ťumeni, už trenér Koukalové téměř odpískal. 

Teď se český národ ale začíná bát toho, že slavná sportovkyně kvůli záhadnému zranění nebude startovat ani na nadcházející olympiádě v jihokorejském Pchjongčchangu, kde se od ní čekají další fenomenální úspěchy. 

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:59 14. února 2018. Anketa je uzavřena.

 • Cože
  28
 • Trapas
  13
 • Super
  11
 • Haha
  5
 • Sladký
  3
 • Tvl
  2
Komentáře