Emoce, srdíčko a tatarák! Jak fotbalový kouč Straka pobláznil Libanon

Má nálepku kouče, který umí dokonale nakopnout tápající týmy. Svým elánem a emotivními projevy dokáže František Straka (59) nahnat strach, ale také dodat hráčům potřebné sebevědomí. Teď se bývalý trenér Sparty či Slavie snaží ukázat svůj um v dalekém Libanonu, kde koučuje tamní tým Al-Ansar. Podle fotek, které klub sdílí na svém Facebooku, to vypadá, že Straka svým temperamentem pobláznil celý Libanon!

Že má František Straka pro strach uděláno, ukázal za svou kariéru už mnohokrát. Například v roce 2011, kdy coby zarytý sparťan přijal nabídku trénovat úhlavního rivala ze Slavie. 

Tehdy si prožil několik měsíců hrůzy. Čelil totiž nenávisti ze strany obou fanouškovských táborů. To nejhorší mu přáli jak slávisté, tak sparťané.

Podobně riskantní krok by asi už neudělal, neboť se bojí o bezpečí své rodiny. I tak to ale vypadá, že František Straka snad vyhledává pracovní pozice, kterým by se ostatní koučové nejraději vyhýbali. Trénoval dva kluby v Egyptě a teď působí v Libanonu! 

Libanonské angažmá je Strakovou již sedmnáctou trenérskou štací během osmnácti let a zdá se, že zde, stejně jako v jiných jeho předešlých klubech, si ho tamní fanoušci přímo zamilovali.

Jak dlouhou tento trenérský bohém v Libanonu vydrží?

Jak dlouhou tento trenérský bohém v Libanonu vydrží?

Na fotografiích, které klub Al-Ansar sdílel na svém Facebooku, je vidět, že Straka je během zápasů opět ve svém živlu.

Takto Straka pobláznil Libanon.

Takto Straka pobláznil Libanon.

Emotivně gestikuluje směrem ke svým svěřencům, bouřlivě oslavuje každý gól a jeho pozápasové „děkovačky“ s příznivci nemají chybu.

Fanoušci si Straku zamilovali.

Fanoušci si Straku zamilovali.

Chvílemi to vypadá, jako by se „Franz“ snad snažil vzlétnout a příznivcům libanonského celku ukázat, že je snad schopný všeho.

Takového trenéra v Libanonu asi ještě neměli.

Takového trenéra v Libanonu asi ještě neměli.

Nezbývá než doufat, aby si Libanonci neznechutili Strakův pověstný „tataráček“ a snové angažmá neskončilo předčasně, tak jako skončily všechny předešlé Strakovy štace.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:31 4. srpna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  13
 • Haha
  9
 • Tvl
  8
 • Trapas
  7
 • Sladký
  7
 • Cože
  5
Komentáře

Mohlo by vás zajímat