Straka po několika měsících končí v dalším egyptském klubu. Víme, kam půjde dál!

Fotbalový bouřlivák František Straka je už zase bez práce. Jedná se již o druhé egyptské angažmá, které v tomto roce pro Straku předčasně skončilo. Bývalý trenér Sparty informaci potvrdil exkluzivně pro Expres.cz a zároveň dodal, že nová nabídka už leží na stole. A asi nikoho nepřekvapí, odkud je.

„Je to tak. U týmu Smouha FC končím po vzájemné dohodě. Angažmá nehodnotím jako nepovedené,“ uvedl exkluzivně pro Expres.cz Straka, který v Alexandrii působil teprve od července.Jednalo se už o druhou egyptskou štaci Františka Straky. Dříve vedl ještě celek Ismaily SC, kde začal úřadovat v prosinci roku 2016 a skončil letos v dubnu. Klub vedl pouze v osmi soutěžních zápasech. V současné době tým Ismaily SC vede tamní Premier League, zatímco Smouha FC, kde Straka působil naposledy, se nachází na páté příčce s bilancí pěti výher, čtyř remíz a tří proher.

Zdá se, že Egypt si Straka oblíbil. Na trhu volných trenérů je teprve chvíli a už má další nabídku. „Něco je na stole a budu se tím teprve zabývat. Opět je to Egypt a přiznám se, že mne láká zůstat,“ svěřil se Straka.

Františka Straku znají fotbaloví nadšenci zejména jako trenérského bouřliváka a kontroverzního lodivoda, který svými emotivními proslovy a prazvláštními triky dokonale dokáže nastartovat nefungující týmy. Pověstný je například jeho „tataráček“, který hráčům servíroval před zápasy.

František Straka, zarytý sparťan, který vedl pražskou Slavii.

František Straka, zarytý sparťan, který vedl pražskou Slavii.

Straka se také dlouhá léta bil do prsou, jaký je sparťanský srdcař. O to více všechny překvapilo, když v roce 2011 převzal konkurenční Slavii. S odstupem času však přiznal, že to byla chyba.

Dokázal by si teď Straka představit návrat na Letnou, kde ho velká část příznivců Sparty definitivně zavrhla? „Sparta je srdeční záležitost a pro mě vždy téma. Nicméně teď chci zůstat v Egyptě. Je to pro mě výzva!“

Hledání nového trenéra bude možná již brzy tématem, kterým se na Spartě budou muset zabývat. Současný kouč Stramaccioni dostal v létě stovky milionů na luxusní posily. Ty ovšem zklamaly a italský lodivod je pod palbou kritiky. Ta je podle Straky naprosto opodstatněná.

Andrea Stramaccioni, současný šéf sparťanské lavičky.

Andrea Stramaccioni, současný šéf sparťanské lavičky.

 „Sparta rozjela velice odvážný projekt, který se nepovedl. Jejich výkony jsou pro mě velkým zklamáním. Měla by se udělat důkladná analýza nepovedeného půlroku,“ navrhuje Straka, který se ale sám na Letnou příliš nežene.

Nejspíše si ani nelze představit to, co by následovalo po jeho jmenování do funkce. Protesty proti kritizovanému Italovi jsou jen čajíček...

Fotogalerie


Komentáře