jít naiDNES.cz

Být mnou je nuda, nemůžu ani do parku. Ronaldo promluvil o ztrátě soukromí i znásilnění

Cristiano Ronaldo, jeho přítelkyně Georgina a syn | foto: YoutubeOcko.tv

Je slavný, topí se v penězích a nasbíral fotbalových úspěchů jako málokdo. Přesto je opravdovému štěstí na hony vzdálen. Fotbalista Cristiano Ronaldo se až nečekaně otevřel v show britského moderátora Pierse Morgana. Promluvil o tom, jak ho sžírá, že nemůže být sám sebou a vzít vlastní děti do parku, a rozbrečel se při pohledu na video s otcem, který mu zemřel kvůli alkoholu. Také se rozpovídal o loňském skandálu, kdy ho jistá bývalá pracovnice nočního klubu vláčela po soudech a v médiích rozmazávala pohádku o tom, že ji znásilnil. „Seděl jsem zrovna s přítelkyní v ložnici a najednou ve zprávách začnou říkat, že Ronaldo udělal tohle a tamto,“ vzpomíná.

Už jen hraním fotbalu si vydělá přes patnáct milionů korun týdně, k tomu připočtěte reklamy a spoustu dalšího. Cristiano Ronaldo si na pohled žije jako v pohádce, na hřišti navíc sbírá úspěch za úspěchem a pro miliony kluků po celém světě je bohem.

Jenže teď hvězdný Portugalec vystoupil v pořadu britského moderátora Pierse Morgana a spoustu lidí šokoval. Až nezvykle se otevřel a promluvil o tom, co ve skutečnosti obnáší být Cristianem Ronaldem. Prozradil, že by rád jednou zažil opravdovou svobodu.

„Být mnou je nuda. Část z toho je fantastická, jsem slavný, často na předních stránkách novin a televize. Jenže po patnácti letech, po tom všem, chci alespoň nějaké soukromí. Za posledních deset let moje soukromí úplně zmizelo. Víte, kolikrát jsem byl v parku se svými dětmi? Ani jednou. Kdybych tam šel, všude se vynoří lidé a moje děti z toho budou nervózní, moje přítelkyně bude nervózní, já budu nervózní,“ vysvětluje Ronaldo.

„Když jste na veřejnosti, nemůžete být sami sebou. Je to unavující. Chci být opět volný,“ dodává.

Cristiano Ronaldo v dresu Juventusu Turín

Cristiano Ronaldo v dresu Juventusu Turín

Ačkoliv je jako jeden ze dvou nejlepších fotbalistů světa obklopen lidmi, kteří se mu za každou cenu snaží vnutit, doopravdy prý útočník Juventusu Turín věří pouze čtyřem lidem.

„Nebudu říkat jména, protože si myslím, že by to nebylo fér. Ale řeknu, že to jsou čtyři osoby, komu věřím opravdu na sto procent. Mám velmi blízké přátele, rodinu, ale jestli někomu věřím opravdu bezmezně, pak jen těm čtyřem lidem. Život je takový,“ říká.

Asi málokdo pochybuje o tom, že jednou z těchto osob je Ronaldova přítelkyně a matka jeho malé dcerky Alany Georgina Rodríguezová. V rozhovoru Cristiano promluvil o tom, že je jeho láskou a zároveň kamarádkou, se kterou si může povídat o čemkoliv. Jednou by si ji prý rád vzal. 

Komu se naopak svěřit nemůže, to je jeho otec. José Dinis Aveiro zemřel v roce 2005, když bylo Cristianovi dvacet let. Na selhání jater, byl totiž těžkým alkoholikem.

Piers Morgan Ronaldovi během rozhovoru ukázal video z rozhovoru pro norskou televizi, v němž právě jeho táta pyšně mluví o tom, jak věří, že se z jeho syna jednou stane fotbalová legenda. Fotbalista na video reagoval v slzách.

„Nikdy jsem to video neviděl. Nikdy jsem ho neviděl, je to neuvěřitelné. Myslel jsem, že náš rozhovor bude legrace, nečekal jsem, že tu budu brečet. Nevím, kde jste ho... Musím to ukázat rodině,“ vysoukal ze sebe zaskočený Ronaldo.

Vzápětí ale prozradil smutnou pravdu.

„Ve skutečnosti jsem nikdy otce neznal na sto procent. Byl to opilec. Nikdy jsem s ním pořádně nemluvil, myslím tím normální konverzaci. Bylo to těžké. Být číslo jedna na světě, a přitom on nevidí nic z toho, nevidí, jak získávám ocenění, čím jsem se stal. Moje rodina to vidí, moje mamka, moji bratři, dokonce i můj syn, ale otec, ten neviděl nic z toho. Zemřel mladý,“ povzdychl si Ronaldo, o němž je známo, že se právě kvůli zkušenostem s otcem vyhýbá alkoholu jako čert kříži.

Obvinění? Bylo to těžké, před přítelkyní, dětmi a matkou

Rozhovor se stočil i na další zlou zkušenost hvězdného fotbalisty. Tou byla obří kauza z loňského roku, kdy byl bývalou zaměstnankyní nočního klubu Kathryn Mayorgaovou obviněn, že ji v roce 2009 v hotelovém pokoji v Las Vegas znásilnil. 

Důkazy nejsou, jenže ve světle kampaně Me Too se snad chvílemi zdálo, že má neznámá žena mediálně navrch. Nakonec ale bylo Ronaldovo vyšetřování zastaveno.

A Ronaldo připouští, že pro něj byl rok 2018 tím nejtěžším v životě.

„Cítíte se tak špatně. Jednoho dne jsem byl s přítelkyní v ložnici a najednou začali ve zprávách mluvit o Cristianu Ronaldovi, že měl udělat tohle a tamto. Slyšíte, jak vaše děti scházejí ze schodů, a přepínáte kanál, protože se cítíte trapně. Cítil jsem se opravdu trapně,“ popisuje Portugalec.

„Hrají si s vaší důstojností. Je to těžké. Máte přítelkyni, rodinu, děti. Řekl jsem mamince: ‚Klid, znáš přece svého syna, všechno bude v pořádku.‘ Ale ona je starší dáma, takže to bylo strašně těžké,“ vzpomíná. 

Fotogalerie

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat