Bohuslav Sobotka si pořídil nové bydlení, sousedé z vetřelce radost nemají

Drtivému neúspěchu v politickém životě Bohuslava Sobotky předcházel těžký debakl v životě osobním. Premiér si musel začít hledat nové bydlení. Dnes již pouhý poslanec se rozhodl zakotvit v jihomoravském Vyškově, kde si koupil byt v zašle vypadající bytovce. Chce se stát novým starostou dvacetitisícového města?

Manželka Olga již dále nesnesla Sobotkovo působení v nejvyšší politice a počátkem léta 2017 vydala dvojice společné prohlášení o odluce. Rázem tak přišel o luxusní bydlení v pražských Stodůlkách za sedm milionů, k jehož koupi zneužil poslaneckých náhrad. V bytě zůstala manželka se dvěma syny a předseda vlády musel o dům dál.Byt v omšelém domě pořídil za 2,2 milionu korun, z čehož 1,2 pokrývá hypotéka, jak informuje MF DNES. Zatímco většina domů v okolí již má novou fasádu, expremiér nyní bydlí v neopraveném domě se starými vchodovými železnými dveřmi. Tím pádem mu vzniká další nárok na poslanecké náhrady spojené s novým pražským bydlením.

„Jižní Moravu jsem zvolil proto, že odsud pocházím, tento kraj mám rád a zastupuji ho jako poslanec,“ vysvětlil Bohuslav Sobotka.

Nové bydliště expremiéra by mohlo zneklidňovat starostu města za ČSSD Karla Goldemunda. Co kdyby se Sobotka rozhodl kandidovat na starostu? Z nového spoluobčana ve městě byl poněkud zaskočen.

„Rozhodně to se mnou neprobíral. Nevím, co ho k přesunutí trvalého bydliště vedlo, kdo mu to poradil, ani co bude dále,“ řekl Goldemund a uvedl, že s nějakým vřelým přivítáním expremiér počítat nemůže.

„Bavili jsme se o tom, že se přestěhoval, a všichni máme názor stejný – je nám to ukradené,“ vzkázal Sobotkovi coby novému sousedovi a spolustraníkovi na přivítanou. 

Fotogalerie

Komentáře

Expres.cz