Sobotka by chtěl být jako Piráti: „Ty jdi do p*dele a začni pracovat,“ ozvalo se

Bohuslav Sobotka má věru málo důvodů k úsměvu. Zkrachoval v politickém i osobním životě. | foto: Profimedia.cz

Bohuslav Sobotka zažívá mimořádně krušné období. Jeho relativně úspěšná vláda na plné čáře prohrála volby pro ČSSD a on se stal stal nevítanou personou i pro své spolustraníky. Čelí jednomu útoku za druhým, výzvám k odchodu ze strany a respekt k jeho osobě klesl dávno do červených čísel. V podstatě se dá říci, že jak otevře pusu, přiletí facka. A to má před sebou čtyřletou práci v Poslanecké sněmovně...

Pád na politické dno je pro Bohuslava Sobotku stále bolestivější, daň za neúspěšnou etapu předsedy vlády zaplatil i v osobním životě, kdy se od něj odvrátila i manželka.

A protože nebyla sama, stal se z někdejšího sociálnědemokratického suveréna a manipulátora úplný fackovací panák. Tento trend do jisté míry odstartoval prezident Miloš Zeman svými častými urážlivými a ponižujícími výstupy směrem k neoblíbenému politikovi.

Nejen voliči ČSSD volají po Sobotkově hlavě přesto, že obhájil svůj poslanecký mandát a vrací se tam, kde začal. Nikdy nic jiného nedělal a někteří by ho nejraději viděli u pásu v továrně při třísměnném provozu za 16 tisíc měsíčně. A to zaznělo opět i poté, co bývalý předseda ČSSD poskytl jako odcházející předseda vlády rozhovor, kde se mimo jiné zamýšlel nad dalším směřováním sociální demokracie.

„Když ve vedení bude víc nových lidí, tak i ČSSD může být zajímavější, jako jsou dnes zajímaví Piráti a jiné politické strany, potřebujeme změnou víc zaujmout. Já jsem udělal maximum tím, že jsem z vedení odešel právě proto, abych dal signál, že je potřeba hledat nové lidi, nové lídry. Sociální demokracie by se měla vrátit k sociálnědemokratické věcné politice a soustředit se teď na opoziční práci,“ uvedl v interview pro server Aktuálně.cz.

Zajímavé je už to, že Sobotka přiznal, co vědí ve všech stranách napříč politickým spektrem. Tradiční strany jsou nezajímavé a Piráti jsou vedle nich jako nablýskaný sporťák vedle otlučené rachotiny. Prohlášení politického nešťastníka však vůbec nenadchlo svérázného publicistu a politického analytika Štěpána Kotrbu.

05.prosince 2017 v 18:12, příspěvek archivován: 06.prosince 2017 v 12:12

Ty už nikoho nehledej, Slávku. Ty jdi ze sněmovny do prdele a začni se po třiceti letech konečně poctivě živit.

„Ty už nikoho nehledej, Slávku. Ty jdi ze sněmovny do prdele a začni se po třiceti letech konečně poctivě živit,“ zaútočil na Sobotku na svém Facebooku a množství souhlasných příspěvků diskutujících se objevilo vzápětí.

Velmi nelichotivě vyzní, když lidé řeší, čím by se měl Sobotka živit, a výsledkem je návrh, že by se charakterově prosadil jako lehká děva.

Vulgární korunu tomu nasadil opět sám Kotrba, když reaguje na zastánce, že by kritika měla přihlížet ke všem okolnostem Sobotkova neúspěchu: „Já ti na všechny okolnosti kašlu. Ten pán je z**d a v politice už nemá co dělat.“ 

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:03 5. dubna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  186
 • Haha
  58
 • Trapas
  25
 • Tvl
  19
 • Cože
  9
 • Sladký
  5
Komentáře