Pátek 7. května 2021, svátek má Stanislav
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

jít naiDNES.cz
Premium

Kanadští muži jsou lepší

Zpěvačka je najednou sama. | foto: Pavel Dvořák

Rozvedené zpěvačce je přisuzován snad každý muž, který se kolem ní jen mihne. Pravda je však taková, že jde životem už delší čas sama a podle všeho k sobě už ani žádného dalšího muže, který by jí mohl ublížit, pustit nechce.

Než aby Lucie Vondráčková znovu zažila bolest, zradu, beznaděj a porážku, které jí připravil rozvod s Tomášem Plekancem, odhodlala se čerstvá čtyřicátnice k nelehkému životnímu rozhodnutí, které bude mít zřejmě vliv na celý její další život.

Stačí mi být jen máma

Zpěvačka se po zralé úvaze rozhodla žít sama bez partnera a všechny potenciální milence bez milosti odhání pryč. Po zkušenosti, kdy si Plekanec našel novou lásku, mužům nedůvěřuje a prý už zřejmě ani nedokáže žádnému otevřít své srdce.

„Mužskému pokolení zrovna moc nevěřím. Proč bych někoho hledala? Nějak nejsem schopna vrhnut se do vztahu po sedmi letech manželství a roce a půl kotrmelců a turbulencí všeho druhu,“ svěřila se Lucie s tím, že jedinými muži jejího života navždy budou a zůstanou její dva milovaní synové Matyáš (8) a Adam (4).

„Mám dva syny, o které se starám. Jsem s nimi na každé školní akci každý večer, každé ráno. Jsem taková máma závislačka. A to mi teď naprosto stačí,“ vysvětluje Vondráčková, která se vůbec netají tím, že žádného chlapa, a zvláště pak Čecha, nechce. A to hlavně proto, že jsou dle jejího názoru všichni špatně vychovaní, do života nepoužitelní a neumějí se ke svým ženám chovat. 

„Tady u nás v Česku jsou muži odrazem výchovy svých matek. Jsou vychováváni mnohem benevolentněji a zdaleka ne tak přísně jako dívky. Jsou to téměř králové rodiny a v mamahotelu setrvávají mnohem déle než právě holky,“ kroutí hlavou zpěvačka a dodává, že pak z takových mladíků vyrostou muži, kteří, když si založí vlastní rodinu, dělají, co chtějí, doma s ničím nepomáhají, upřednostňují kamarády a zábavu a od ženy očekávají veškerý myslitelný komfort.

„Myslím si, že je obecně výhodnější, když muž nemá příliš volného času a také když není všechno kolem dětí a rodinného fungování jen na ženě, protože ta je pak unavená, zatímco on si dělá, co chce,“ popisuje Lucie, kde se vlastně stala chyba v jejím manželství a co přispělo k jeho smutnému konci.

O víkendu mají muži děti a žena odpočívá

Kanadští muži jsou prý úplně jiná sorta. Výchova je tam prý stejně drsná, avšak spravedlivá jako tamní příroda a muži od svých matek odcházejí nejen dobře vybaveni do života, ale také coby praví gentlemani a rodinně založení jedinci, kteří jsou ochotni svým manželkám pomáhat.

„V Kanadě mají třeba o víkendech děti tatínci, aby si mohly ženy odpočinout a věnovat se samy sobě a byly pak pro své muže krásnější a pro děti odpočinutější,“ vysvětluje Vondráčková, které se takový model velmi zamlouvá a připadá jí spravedlivý.

„To my, české maminky, jsme venku s ratolestmi, pak vaříme oběd, pak nás opět čeká odpolední program s rodinou, chystání večeře a v osm večer pak padneme za vlast,“ popisuje smutnou realitu Lucie, které se takřka nelze divit, že na muže zanevřela a raději si hledí jen svých synů a kariéry.

A podle toho, jak české muže popisuje, je zcela zřejmé, že pokud by měl v budoucnu přeci jen nějaký „pan Božský“ uhranout její srdce, pak by to musel být jedině dobře vychovaný cizinec.

Fotogalerie

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:12 neděle 26. července 2020. Anketa je uzavřena.

 • Super
  552
 • Trapas
  353
 • Haha
  111
 • Tvl
  103
 • Cože
  59
 • Sladký
  58

Pochvaly bych výrazně omezil, víc berou než dávají, vysvětluje psycholog

Premium Stále více čelíme nezdravému tlaku, abychom byli úspěšnější a výkonnější. Jak budovat zdravé sebevědomí? Jak správně...

Opakovaný výstup na osmitisícovku může urychlit demenci, říká neurochirurg Beneš

Premium Špičkový neurochirurg Vladimír Beneš, už třetí v řadě slavné neurochirurgické dynastie, o šťourátku v mozku, hezkých...

Pohodlnější to nikdy nebylo. Velký přehled služeb televize přes internet

Premium Otestovali jsme devět služeb televize přes internet. Vybrali jsme ty, které můžete používat s libovolným poskytovatelem...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Vezmeme vás na titulní stranu
Pátek 7. května 2021, svátek má Stanislav
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz