Pátek 5. června 2020, svátek má Dobroslav
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

jít naiDNES.cz
Premium

Kanadští muži jsou lepší

Zpěvačka je najednou sama. | foto: Pavel Dvořák

Rozvedené zpěvačce je přisuzován snad každý muž, který se kolem ní jen mihne. Pravda je však taková, že jde životem už delší čas sama a podle všeho k sobě už ani žádného dalšího muže, který by jí mohl ublížit, pustit nechce.

Než aby Lucie Vondráčková znovu zažila bolest, zradu, beznaděj a porážku, které jí připravil rozvod s Tomášem Plekancem, odhodlala se čerstvá čtyřicátnice k nelehkému životnímu rozhodnutí, které bude mít zřejmě vliv na celý její další život.

Stačí mi být jen máma

Zpěvačka se po zralé úvaze rozhodla žít sama bez partnera a všechny potenciální milence bez milosti odhání pryč. Po zkušenosti, kdy si Plekanec našel novou lásku, mužům nedůvěřuje a prý už zřejmě ani nedokáže žádnému otevřít své srdce.

„Mužskému pokolení zrovna moc nevěřím. Proč bych někoho hledala? Nějak nejsem schopna vrhnut se do vztahu po sedmi letech manželství a roce a půl kotrmelců a turbulencí všeho druhu,“ svěřila se Lucie s tím, že jedinými muži jejího života navždy budou a zůstanou její dva milovaní synové Matyáš (8) a Adam (4).

„Mám dva syny, o které se starám. Jsem s nimi na každé školní akci každý večer, každé ráno. Jsem taková máma závislačka. A to mi teď naprosto stačí,“ vysvětluje Vondráčková, která se vůbec netají tím, že žádného chlapa, a zvláště pak Čecha, nechce. A to hlavně proto, že jsou dle jejího názoru všichni špatně vychovaní, do života nepoužitelní a neumějí se ke svým ženám chovat. 

„Tady u nás v Česku jsou muži odrazem výchovy svých matek. Jsou vychováváni mnohem benevolentněji a zdaleka ne tak přísně jako dívky. Jsou to téměř králové rodiny a v mamahotelu setrvávají mnohem déle než právě holky,“ kroutí hlavou zpěvačka a dodává, že pak z takových mladíků vyrostou muži, kteří, když si založí vlastní rodinu, dělají, co chtějí, doma s ničím nepomáhají, upřednostňují kamarády a zábavu a od ženy očekávají veškerý myslitelný komfort.

„Myslím si, že je obecně výhodnější, když muž nemá příliš volného času a také když není všechno kolem dětí a rodinného fungování jen na ženě, protože ta je pak unavená, zatímco on si dělá, co chce,“ popisuje Lucie, kde se vlastně stala chyba v jejím manželství a co přispělo k jeho smutnému konci.

O víkendu mají muži děti a žena odpočívá

Kanadští muži jsou prý úplně jiná sorta. Výchova je tam prý stejně drsná, avšak spravedlivá jako tamní příroda a muži od svých matek odcházejí nejen dobře vybaveni do života, ale také coby praví gentlemani a rodinně založení jedinci, kteří jsou ochotni svým manželkám pomáhat.

„V Kanadě mají třeba o víkendech děti tatínci, aby si mohly ženy odpočinout a věnovat se samy sobě a byly pak pro své muže krásnější a pro děti odpočinutější,“ vysvětluje Vondráčková, které se takový model velmi zamlouvá a připadá jí spravedlivý.

„To my, české maminky, jsme venku s ratolestmi, pak vaříme oběd, pak nás opět čeká odpolední program s rodinou, chystání večeře a v osm večer pak padneme za vlast,“ popisuje smutnou realitu Lucie, které se takřka nelze divit, že na muže zanevřela a raději si hledí jen svých synů a kariéry.

A podle toho, jak české muže popisuje, je zcela zřejmé, že pokud by měl v budoucnu přeci jen nějaký „pan Božský“ uhranout její srdce, pak by to musel být jedině dobře vychovaný cizinec.

Fotogalerie

Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

Xaver: Klobouk dolů před Klausem. V ČRo zůstávám, spory s ČT házím do jímky

Premium Ve středu ho poslanci zvolili do Rady České televize. Přesto, že spolu s ním byli zvoleni i Hana Lipovská a Pavel...

Prezidentova nemoc. Neuropatie je tichá epidemie moderní doby, říká lékař

Premium Brnění nohou, mravenčení, vrávoravá chůze, zakopávání a pády, ale i krutá bolest chodidel. To je hrubý výčet příznaků...

Komentáře

Právě čtete

   Mohlo by vás zajímat

   Vezmeme vás na titulní stranu
   Pátek 5. června 2020, svátek má Dobroslav
   • schránka
   • Přihlásit Můj účet
   EXPRES

  • Zprávy
  • Celebrity
  • Jen pro muže
  • Sport
  • Video
  • jít naiDNES.cz