Lidé mi vyhrožují a mají mě za lháře! říká Expresu Rom, kterého odmítli ubytovat

Situace, do které se dostal Ivan Kandráč, je přinejmenším nezáviděníhodná. Mladý Rom chtěl poukázat na nepříjemnou zkušenost s majitelkou přerovského bytu, která ho odmítla ubytovat kvůli barvě kůže. Místo vlny solidarity mu ale spousta lidí píše velice nepříjemné zprávy.

„Romové, prosím nevolat!“ Tak zněl inzerát, který na server Bazoš.cz umístila majitelka onoho přerovského bytu. Ivan Kandráč si tehdy řekl, že i přesto, že je Rom, tak to zkusí. U zásadové paní ale nepochodil.Marně se jí snažil vysvětlit, že chodí na vysokou školu, má stabilní zaměstnání a je podle svých slov „slušným Romem“. Podle majitelky bytu ale slušní Romové neexistují, a Kandráč tak byt v Přerově nezískal.

Nepříjemná zkušenost, se kterou se Ivan Kandráč svěřil webu Romea.cz, má ještě dohru. Romský student to totiž schytává ze všech stran!

„Hrne se na mě lavina kritiky a nechápu za co. Dostávám i vzkazy, že jsem lhář a že jsem se dopustil trestného činu,“ svěřil se Expresu Kandráč.

Ivan Kandráč se svěřil s nepříjemnou zkušeností. A teď s tím má trable.

Ivan Kandráč se svěřil s nepříjemnou zkušeností. A teď s tím má trable.

Podobné reakce mladý Rom vůbec nechápe. „Vždyť jsem nikoho nezabil. Chtěl jsem pouze poukázat na to, že natvrdo takto napsat, že Romové nemají volat, to není správné. Nehraji na rasismus, nechci žádné problémy,“ dodal ještě muž, kterému lidé píší nenávistné vzkazy už druhým dnem.

Neshoda s majitelkou přerovského bytu tak pro Kandráče dopadla ještě hůře, než čekal. Nejenom že nedostal svůj vytoužený byt, ale kvůli jeho zkušenosti ho spousta lidí má za lháře.

FotogalerieOhodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:20 8. února 2018. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  55
 • Trapas
  13
 • Super
  12
 • Tvl
  10
 • Cože
  9
 • Sladký
  5


Komentáře