Neuvěřitelný příběh Roma: Byt nedostal kvůli barvě pleti a teď se bouří

Chodí na vysokou školu a chtěl pronájem. Jelikož je Rom, tak se mu to ale nepovedlo. S velice nepříjemnou zkušeností se rozhodl svěřit světu Ivan Kandráč, který serveru Romea.cz dokonce poskytl nahrávku telefonátu s majitelkou onoho bytu. Ta se například nebála říct, že nezná slušné Romy a z toho důvodu je ve svém bytě nechce. I přestože dají peníze, studují vysokou školu a mají stabilní zaměstnání.

„Romové, prosím nevolat,“ stálo v inzerátu na serveru Bazoš.cz. Ivan Kandráč se ale rozhodl zkusit štěstí. Jeho snaha ale nebyla patřičně oceněna.Majitelka přerovského bytu mu řekla jasně: „Nechci zde Romy, mám s nimi špatné zkušenosti.“ Kandráčovi to ale nedalo a pídil se dál po pravém důvodu.

Student vysoké školy se snažil majitelku přesvědčit, že je „slušný Rom“, který má stabilní zaměstnání a navíc chodí na univerzitu. To ale paní nestačilo.

„Opakoval jsem, že jsem vysokoškolák pracující x let na jednom místě a mám připravené peníze na to, abych jí klidně krom kauce zaplatil i několik nájmů předem. A neuspěl jsem,“ svěřil se pro server Romea.cz Kandráč.

V inzerátu stálo jasně: Romové, prosím nevolat!

V inzerátu stálo jasně: Romové, prosím nevolat!

Podle nahrávky, kterou Kandráč prostřednictvím výše zmíněného serveru zveřejnil, je zřejmé, že majitelka nemá z Romů zrovna ten nejlepší pocit. 

„Zájemců tam mám tolik, že si můžu vybírat. Moc slušných Romů neznám,“ sdělila Kandráčovi například žena.

Ivan Kandráč doufal, že získá vysněný domov. Kvůli barvě pleti ale ostrouhal.

Ivan Kandráč doufal, že získá vysněný domov. Kvůli barvě pleti ale ostrouhal.

Ten se jí pokusil nabídnout dokonce tři nájmy dopředu, ale nakonec i tak nepochodil. Majitelka jasně i poněkolikáté oznámila, že Roma, který studuje vysokou školu a chodí do práce, ubytovat nehodlá.

FotogalerieOhodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:30 7. února 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  51
 • Trapas
  14
 • Haha
  13
 • Tvl
  9
 • Sladký
  7
 • Cože
  6


Komentáře