Reklama dne: Czechcomputer nabízí disky na pirátské filmy. A má průšvih!

  •   12:47
  • diskuse

Reklama dostala firmu do potíží. | foto: facebook

Některé reklamy se povedou, jiné už tolik ne. A mezi ty patří také poslední počin Czechcomputer, který propaguje externí disky s velkou pamětí. Zákazníky však láká na dostatek úložného prostoru na pirátské filmy. A zdá se, že to možná bude mít dohru. Ups!

„500 hodin pirátských filmů?“ Tak láká známý prodejce elektroniky své zákazníky na nové externí disky. A ačkoli to řadě lidí připadá k smíchu, většina se shoduje na tom, že to není zrovna šťastná volba. A co hůř, nejspíš dostane řetězec do problémů. Hrozí mu pokuta ve výši až 2 miliony korun!Firmu nyní prošetřuje krajský živnostenský úřad, existuje totiž podezření, že nepříliš vhodná reklama porušuje zákon o regulaci reklamy. Pokud by se pochybení podařilo prokázat, přijde to Czechcomputer pořádně draho.

„Jedná se o šetření podezření z porušení zákona o regulaci reklamy, kde se zakazuje reklama zboží, služeb nebo jiných výkonů či hodnot, jejichž prodej, poskytování nebo šíření je v rozporu s právními předpisy,“ sdělil Radiožurnálu mluvčí kraje Pavel Lochař. To však firma rezolutně popírá.

Reklama dostala firmu do potíží.

Reklama dostala firmu do potíží.

„Reklama využívá k zaujetí potenciálních zákazníků dvojsmyslnosti spojení pirátské filmy, které je možné chápat jednak jako nelegální kopie autorských děl nebo také jako filmy s pirátskou tématikou. Samo ozdobení banneru pirátským kloboukem a papouškem odkazuje na filmy s pirátskou tematikou, jejichž popularita je v posledních letech značná,“ hájil postup firmy marketingový ředitel společnosti Michal Gabriel. A jak dodává, nadsázku snad každý dovede pochopit.

Co myslíte? Také vás reklama pohoršuje, nebo ji naopak oceňujete?

Komentáře