Nejhorší pečovatelka na světě: Ženu s demencí týrala sprejem, aby nepáchla

  •   5:00
  • diskuse

Draperová byla za týrání svěřené osoby po sedmnácti letech propuštěna. | foto: koláž Expres.cz

Soudu se dočkala anglická pečovatelka o seniory Susan Draperová, když ji usvědčilo tajně pořízené video, na němž trápila osmasedmdesátiletou babičku, která měla potíže s vyprazdňováním a zápachem. Ačkoliv to pečovatelka odmítá, záběry mluví jasně.

Opatrovnice po příchodu do pokoje začala stříkat sprejový parfém do úst nebohé Betty Boylanové postižené demencí. Draperové to přišlo velmi zábavné, chroptící, bránící se babičce vmetla: „Je to lepší než lejno!“Krutou pečovatelku podezírala rodina dementní babičky poté, co na jejím těle objevila podlitiny. Do pokoje tedy instalovali kameru, která podezření blízkých potvrdila. Sedmiminutové video bylo použito u soudu a prokurátor Shawn Williams podle The Sun uvedl: „Obžalovaná se směje a stříká obsah aerosolového spreje asi 30 centimetrů od úst Betty.“

Seniorka se snažila vyjádřit svůj odpor, ale není schopna se pohybovat do stran a je jí špatně rozumět.

„Je hezké, že rodina své blízké zanechala parfém, ale rozhodně to není vhodný způsob, jak zamaskovat nedostatečnou kontrolu vyprazdňování pacientky,“ zaznělo u soudu.

Ošetřovatelku z pečovatelského domu Perry Locks v Birminghamu Draperovou po sedmnácti letech okamžitě propustili. „Jen jsem chtěla, aby hezky voněla a vypadala reprezentativně. Nechtěla jsem ublížit Betty, měla jsem ji moc ráda,“ uvedla na svou obhajobu obžalovaná, které nyní hrozí až pětileté vězení.

Komentáře