Pavel Nový neskrýval dojetí: Vetchouše je mi líto, ale...

V téměř sedmdesáti letech se dočkal. Pavel Nový se stal překvapením večera, když za roli Broni ve filmu Bohdana Slámy Bába z ledu získal svého prvního Českého lva. A zdá se, že je při chuti. Přál by si totiž ještě jednoho!

Pavel Nový, kterému největší popularitu přinesla postava zvukaře Pepy z komedie století S tebou mě baví svět, dosáhl po téměř šedesátileté herecké kariéře jejího vrcholu. V sobotu večer převzal v Rudolfinu sošku Českého lva za hlavní mužskou roli ve filmu Bába z ledu.

„Ještě mi to nedošlo, ale až mi to dojde. Já jsem myslel, že nevyjdu nahoru na to jeviště. Trošku mě to dostalo,“ svěřil se bezprostředně po převzetí ceny Nový, jemuž bylo snad nejvíc líto, že porazil Ondru Vetchého.

„Chtěl bych vzpomenout toho Vetchouše, který se chudák toho zase nedočkal. Ale samozřejmě jsem šťastný,“ svěřil se Nový, který však může být v naprostém klidu. Ondřej Vetchý Českého lva získal v roce 2012, a to za Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka.

Sám by ale toužil po druhé sošce. „Je to můj první Lev a vzhledem k tomu, že mi je hodně, tak možná i poslední. Až se bude dávat Lev za celoživotní dílo hercům a budu rozechvělý stařík, rád bych si pro něj došel. Snad nějaké celoživotní dílo za sebou mám,“ smál se Nový, pro kterého je soška velkým zadostiučiněním.

Ačkoliv se pro něj nyní podle jeho slov nic nezmění, poslal vzkaz na DAMU. „Možná bych tam teď mohl herectví učit, když mě tam nenechali studovat,“ dodal Pavel Nový.

Co dalšího řekl a proč by na Slovensku klidně šel demonstrovat? To se dozvíte ve videu.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:14 9. července 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  67
 • Super
  34
 • Tvl
  12
 • Haha
  11
 • Cože
  11
 • Sladký
  10
Komentáře