Němci pohřešují 351 islámských radikálů! Policie trne, kteří z nich zaútočí

  •   11:31
  • diskuse

V Německu mají problém s nezvěstnými radikálními islamisty. | foto: Profimedia.cz

Poměrně kuriózní, ale zároveň také alarmující informaci zveřejnila německá televize NDR. Tamější vláda totiž odpovídala na interpelaci strany Zelených ve Spolkovém sněmu ohledně zatčených islamistů podezřelých z různých nelegálních aktivit. A ukázalo se, že se jim tak nějak ztratili.

Televize se dostala k materiálům, které dokazují, že 351 islámských radikálů, na něž vydala německá policie zatykače, je pro ruku zákona zatím nedosažitelná. Neschopnost úřadů tyto potenciálně nebezpečné osoby zatknout komentovalo ministerstvo vnitra.To sdělilo, že podezřelé z radikálních islamistických tendencí nemůže zatknout, protože se zdržují v zahraničí nebo na neznámém místě.

Přitom z celkového počtu hledaných až stovku vytipovaných radikálů eviduje policie jako schopné udeřit formou teroristického útoku a sdružování se v teroristických buňkách. Ve zprávě se uvádí, že část hledaných islamistů je v hledáčku úřadů pro jinou trestnou činnost, konkrétně loupežná přepadení, násilné trestné činy a obchod s drogami.

„Policie islamisty původně spojovala s nepolitickou kriminalitou. Příklad Anise Amriho, atentátníka z berlínského vánočního trhu, dokládá, že hrozbu očividně podcenila,“ cituje mluvčí za Zelené Irene Mihalicovou server Novinky.cz, který o akutní bezpečnostní situaci v Německu informoval u nás jako první.

Fotogalerie

Komentáře