Kalousek bere zpátečku: Příspěvek o Vondráčkové jsem stáhl, nechci se hádat

Miroslav Kalousek stáhl své vyjádření ke zrušenému koncertu Heleny Vondráčkové. | foto: Koláž Expres/Profimedia

Miroslav Kalousek vzbudil svým příspěvkem znevažujícím Helenu Vondráčkovou veřejnou válku. Pustili se do něj nejen zpěvaččini fanoušci, ale také její manžel Martin Michal a Monika Absolonová. Co k tomu politik Expresu sdělil: „Příspěvek jsem ochotně stáhl, nechci se hádat.“

Vše začalo zrušením koncertu Heleny Vondráčkové v Opavě, který měl proběhnout dnes večer. Pořadatel následně vyvěsil na billboardy přelep: Zrušeno pro nezájem. 

Nejspíš sám netušil, co tím způsobí. Snímek se šíří virtuálním světem jako lavina. A zatímco Helena Vondráčková označuje přelep za lživé tvrzení, pořadatelé si stojí za svým. 

Záležitost se rozhodl okomentovat také politik Miroslav Kalousek. Ten celou záležitost pojal po svém a vůči Heleně si nebral servítky: „Především nevím, proč se tomu říká koncert. Na koncertě jsem byl např. včera v Rudolfinu. Tahle trapná show není koncert, ale estráda.“

Koncert Heleny Vondráčkové

Koncert Heleny Vondráčkové

Nejspíš ani sám netušil, co svým prohlášením způsobí. Manžel Vondráčkové Martin Michal okamžitě prohlásil, že bude vyžadovat omluvu a věc předal jejich právnímu zástupci. Ohradila se také Monika Absolonová, která mu vzkázala, že u něj postrádá gentlemanství, a řekla, že jediný, kdo předvádí estrádu, je on a jemu podobní v parlamentu. 

„Agentura zastupující paní Vondráčkovou mě slušně požádala, abych příspěvek stáhnul, protože se cítí poškozena, tak jsem ho ochotně stáhnul, protože se opravdu nemíním ve veřejném prostoru hádat o tom, co je koncert a co je estráda. Každý ať chodí na to, co se mu líbí. Někdo chodí na koncerty, někdo chodí na estrády,“ řekl Expresu k nešťastné anabázi Kalousek. 

Kalousek se rozhodl své vyjádření o Vondráčkové stáhnout.

Kalousek se rozhodl své vyjádření o Vondráčkové stáhnout.

Pocit, že by se měl Heleně omluvit, však nemá. 

„Napsal jsem, co si myslím. Je to můj názor, nikomu to nevnucuji, a tím to mohu celé uzavřít. Rozhodně nemám proč a za co se omlouvat,“ uvedl rozhodně. 

„Jsem přesvědčen, že jako posluchač a konzument hudby mám právo na názor na tu či onu uměleckou produkci úplně stejně, jako má každý právo na názor na mé politické působení. To se prostě veřejným osobám stává, že se někomu líbí a někomu nelíbí,“ dodal na závěr. 

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:00 13. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  27
 • Super
  25
 • Haha
  11
 • Sladký
  7
 • Tvl
  6
 • Cože
  4
Komentáře