Aktivistka, která přepadla Zemana: Vyhodili mě z obou prací, styděli se za mě

Dnes je tomu přesně měsíc, co polonahá aktivistka hnutí Femen zaútočila na prezidenta Miloše Zemana, který se právě chystal odvolit v pražských Stodůlkách. Angelina Diashová teď musí čelit následkům. Od českého soudu nejprve krátce po činu odešla s podmínkou, na rodné Ukrajině navíc upadla v nemilost a vyhodili ji z obou prací!

Přesně před měsícem se ukrajinská „sexstremistka“ Angelina Diashová vrhla nahoře bez na Miloše Zemana, který se chystal odvolit během prvního kola prezidentských voleb. Na prsou měla nápis „Zeman, Putinova d*vka“.

Prezidentova ochranka ji bleskově zpacifikovala a Diashová byla krátce po incidentu předvedena před zrychlený soud, který ji vyhostil ze země a udělil jí tříměsíční podmínku.

„Zeman je přítelem Putina, který v mé zemi, Ukrajině, vyvolal válku, v níž zemřeli lidé. Je to agresor, velmi nebezpečný, a diktátor. Myslím si, že prezident demokratické země nemůže být přítelem diktátora,“ vysvětlovala tehdy při odchodu od soudu, po němž se ještě tentýž večer vrátila zpět na Ukrajinu.

Jenže následky si aktivistka hnutí Femen nese i ve své domovině. Rádio RFE/RL přineslo informaci, že Diashová dostala kvůli protestu padáka ve školce, kde pracovala jako učitelka.

„Byla jsem vyhozena kvůli Femenu,“ prozradila. „Vím, že někteří rodiče (žáků) se kvůli mým aktivitám ve Femenu styděli,“ vysvětluje aktivistka, která v hnutí Femen, bojujícímu v první řadě za rovnoprávnost pohlaví, působí už 8 let.

To ale není všechno. Diashová se totiž musela rozloučit i se svou druhou prací pro internetový portál, v němž psala o módě a hodnotila restaurace. „Myslím, že někteří lidé jsou příliš konzervativní a je pro ně obtížné, aby pro ně pracoval někdo, kdo dělá něco zvláštního, něco abnormálního,“ povzdechla si.

Útok na Miloše Zemana nebyl zdaleka jediným v její „sexstremistické kariéře“. Loni v červenci protestovala například proti běloruskému prezidentovi Alexandru Lukašenkovi, za což je stále vystavena trestnímu stíhání.

I přes všechny problémy ale hodlá v aktivistické činnosti pokračovat. „Kvůli své barvě pleti jsem zvyklá bojovat za svá práva,“ vysvětluje.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:46 12. června 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  23
 • Haha
  9
 • Trapas
  9
 • Cože
  5
 • Tvl
  5
 • Sladký
  4
Komentáře