Aktivistka z hnutí Femen: Co jsou zač tyhle „sextremistky“ a před čím varují?

Sedmadvacetiletá Ukrajinka Angelina Diashová se postarala o pořádný rozruch. „Sextremistka“ s ukrajinsko-angolskými kořeny patří mezi tvrdé jádro aktivistické organizace Femen. Ta vznikla v roce 2008 a zpočátku působila jen na Ukrajině, od roku 2011 se aktivizovala i v jiných zemích a o dva roky později se sídlo organizace přesunulo z Kyjeva do Paříže.

„Zeman je zářným představitelem kremelského bordelu, který se hodí ke zkušeným politickým prostitutkám jako Donald Trump, Gerhard Schröder, Pedro Agramunt, Sarah Wagenknechtová, Silvio Berlusconi, Igor Dodon a Marie Le Penová,“ zařazují aktivistky českého prezidenta mezi ostatní zrádce ideálů, za které bojují.

Na svém webu Femen.org informují, že „sextremistka Femen zabránila Zemanovi odvolit a ochranka ho odtáhla z dosahu hněvu Femen“. Chtějí prý české občany upozornit, že hlas pro Miloše Zemana je i hlasem pro Vladimira Putina. Proto měla tato žena na hrudi napsáno „Zeman, Putin’s slut“, tedy „Zeman, Putinova děvka“.

Ukrajinská aktivistka Angelina Diashová se již v minulosti „proslavila“ vtrhnutím na jednání běloruského diktátora Alexandra Lukašenka a ukrajinského prezidenta Petra Porošenka. Za to jí dodnes hrozí pět let vězení.

Polonahé protestující dámy byly nejprve k vidění na Ukrajině a v Rusku jako odpověď na omezování svobody slova, za nezávislost Ukrajiny a proti ruskému prezidentu Vladimiru Putinovi. Aktivistky se nepovažují za feministky, ale chtějí skoncovat s patriarchátem.

Sextremistky při svých protestech na svá obnažená těla obvykle napíší text protestu, často si ještě nasadí květinový věnec a jdou „na věc“. O jejich akcích by mohli vyprávět jak politici, tak třeba manažeři Gazpromu.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:01 13. května 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  33
 • Trapas
  32
 • Haha
  20
 • Tvl
  9
 • Sladký
  7
 • Cože
  4
Komentáře