Zeman slavnostně oznámil: „Už nemám cukrovku!“ A prozradil tajnou léčbu

Prezident Miloš Zeman se ani ne po týdenní odmlce opět ukázal před novináři. Zatímco minulé úterý Zemanův výstup vyvolal značné obavy o jeho zdravotní stav, tak teď hlava státu všechny překvapila v pozitivním slova smyslu. „V sobotu mi odešla cukrovka,“ pochlubil se s úsměvem na tváři favorit nadcházejících prezidentských voleb. Před novináři Zeman také prozradil svůj tajný trik, díky kterému zákeřnou nemoc podle svých slov přemohl.

O špatném zdravotním stavu Miloše Zemana se píše a mluví již delší dobu. Minulé úterý se prezident ukázal na veřejnosti v ne zrovna ideálním stavu ve chvíli, kdy před novináři oficiálně pověřil Andreje Babiše sestavováním vlády.V průběhu tiskové konference, která se uskutečnila minulý týden, byl Zeman mírně řečeno dezorientovaný a chvílemi to vypadalo, že snad usne vestoje. 

V pondělí Zeman před novináři vystoupil znovu. Chtěl se totiž pochlubit tím, že sesbíral 113 tisíc podpisů na petiční archy a že bude obhajovat funkci prezidenta. 

Za úspěch při sběru podpisů poděkoval své ženě Ivaně, která jeho petiční kampaň vedla. Za odměnu jí dal pusu a kytici. 

Co se prezidentova výstupu týče, tak ten byl výrazně lepší než ten úterní. A co víc, hlava státu se nechala slyšet, že zlá nemoc jménem cukrovka je prý konečně pryč!

„V sobotu mi odešla cukrovka. Při posledním měření je hodnota krátkodobé glykémie 5,8. Lékař i já jsme byli v šoku,“ sdělil přítomným novinářům Zeman, který také vyvrátil fámy o tom, že trpí dnou.

Prezident také na tiskové konferenci prozradil, jak se zákeřné nemoci vlastně zbavil: „V poslední době jím sladká jídla, protože mi velmi chutnají. Je to trošku paradoxní terapie, ale vyplatila se.“

Kromě toho si Miloš Zeman neodpustil tradiční rýpanec do řad novinářů. 

Miloš Zeman slavnostně oznámil: Už nemám cukrovku!

Miloš Zeman slavnostně oznámil: Už nemám cukrovku!

Na dotaz redaktorky Hospodářských novin, které spadají pod vydavatelský dům Economia, který vlastní miliardář Zdeněk Bakala, reagoval Zeman lehce podrážděně. 

„Pohrdám každým, kdo bere peníze od Zdeňka Bakaly,“ sdělil novinářce Zeman a ještě Bakalovi vyřídil své pozdravy.

Fotogalerie

Komentáře