Proč Zeman pořád přikyvuje hlavou? Vysvětlení má znalkyně gestiky a mimiky

Prezidentův projev komentuje v Česku kdekdo. Aby také ne. Miloš Zeman je přece hlavou státu a měl by v tomto ohledu co nejlépe reprezentovat svou zem. Jak se mu to daří? To a mnohem více okomentovala Noemi Pfeffermanová Zárubová, učitelka gestiky a mimiky na HAMU.

Za své projevy na veřejnosti je prezident České republiky Miloš Zeman často kritizován. Lidi, se kterými se baví, často o všem možném poučuje a mnohdy je i zesměšňuje. Veřejnosti vadí také to, že někdy působí neohrabaně a svými bonmoty napáchá více škody než užitku. Něco takového se naposledy stalo ve Štrasburku, kde Miloš Zeman vystoupil v Parlamentním shromáždění Rady Evropy. Během jeho odchodu zazněla věta, kterou následně řešila média i veřejnost: „Vyžeňte toho kameramana, nebo ho zabiju!“

Na tento popud se na poněkud jiné aspekty Zemanových projevů v pořadu Výzva zaměřila Noemi Pfeffermanová Zárubová, učitelka gestiky a mimiky na HAMU, podle které je Miloš Zeman skvělým řečníkem.

„Je to mistr slova a jeho věty mají začátek a konec a skutečně umí mluvit spatra jako málokdo. To na něm obdivuji. Otázkou ale je obsah slov a určitá arogance, kterou do nich vkládá,“ říká Pfeffermanová Zárubová na adresu prezidenta.

Všichni z nás ai ale už dávno všimli toho, že Miloš Zeman rád během svých projevů spokojeně přikyvuje hlavou. To se Pfefferové Zárubové příliš nelíbí. „Doporučila bych mu, aby to omezil,“ říká učitelka gestiky a mimiky. 

Proč ale prezident Miloš Zeman neustále přikyvuje?  Pfeffermanová Zárubová má dvě různá vysvětlení. 

„Na jednu stranu to vzbuzuje dojem, že to má v hlavě srovnané, a to on má. Anebo si tím dává pořád za pravdu. Někoho to může odpuzovat,“ odhaduje učitelka z HAMU, která by prezidentovi kromě omezení přikyvování doporučila také snahu o přívětivější výraz.

Fotogalerie

Komentáře