Miloš Zeman? „Bezcharakterní zrádce a lidská troska,“ popisuje ho chartista Kroupa

  •   17:21
  • diskuse

Na dvaasedmdesátiletém prezidentu Miloši Zemanovi se začíná čím dál více podepisovat jeho špatný zdravotní stav. Kvůli podlomenému zdraví nyní zvažuje, zda bude v březnu 2018 obhajovat prezidentský mandát. | foto: iDNES.cz

Prezident Miloš Zeman opět rozzlobil řadu občanů. To když odmítl kondolovat pozůstalé manželce po nositeli Nobelovy ceny míru, hrdinnému bojovníkovi za demokracii a člověku s vazbami na demokratické hnutí v České republice Liouovi Siao-povi. Zeman, který před komunistickými Číňany opakovaně skandálně poklonkoval, rozlítil také chartistu, bývalého politika a vysokoškolského pedagoga Daniela Kroupu.

Liou Siao-po byl čínským vězněm svědomí, jehož osmileté věznění a tvrdé zacházení přivedlo před několika dny do hrobu, když mu komunisté neumožnili léčbu rakoviny jater a nechali ho v bolestech zemřít. Podle Zemanovy hlásné trouby Jiřího Ovčáčka ke kondolenci vdově není důvod, nejednalo se totiž o hlavu státu.Jenže Daniel Kroupa, a nejen on, má na věc zcela jiný názor. Jako chartista vnímá citlivě aktivity zesnulého čínského disidenta a nositele nejvyššího mírového ocenění. Liou Siao-po založil čínskou Chartu 08 jako následovníka Charty 77.

„Bezcharakterní Miloš Zeman kondolenci nepošle, protože stojí na straně zločinného komunistického režimu, který pana Lioua pronásledoval, neoprávněně věznil a který nese odpovědnost za jeho smrt,“ napsal Daniel Kroupa na svém Facebooku.

Současný prezident prý zradil ideály, se kterými vstupoval do politiky, chybí mu dostatek charakteru, spojil se s nepřáteli demokracie a považuje ho za lidskou trosku.

Pokračuje tak v drtivé kritice nemocného Zemana ze strany osobností, které poukazují na tělesný i mentální rozklad prezidentovy osobnosti na základě nezřízené konzumace alkoholu a dalších nešvarů přiměřené životosprávy.

„Do politiky Miloš Zeman vstupoval za Občanské fórum, jehož cílem bylo komunistický totalitní režim nahradit demokratickým právním státem respektujícím lidská práva. Své politické poslání zradil a spojil se s jeho protivníky. A tak vstupuje do české historie ne jako státník, ale jako ubohá lidská troska,“ nešetří kontroverzního prezidenta Česka intelektuál s antikomunistickou minulostí.

Fotogalerie

Komentáře