Být hulvát jako prezident, to nefunguje! Politolog Trávníček hodnotí hon na Zemana

Miloš Zeman svým rýpancem do novinářů opět rozdělil českou veřejnost na minimálně dvě poloviny. Jedni se tomu, že (pravděpodobně) žertoval o zabití kameramana České televize, smějí. Druhá část do prezidenta kvůli kontroverzní hlášce ale drsně šije! Dá se říci, že někteří mu to doslova vracejí stejnou mincí. K honu na hlavu státu se přidala dokonce i některá tuzemská média. Tento krok pro Expres.cz exkluzivně okomentoval politolog Matěj Trávníček.

„Vyžeňte toho kameramana, nebo ho zabiju,“ zahrozil prezident Miloš Zeman na adresu pracovníka České televize, když procházel v sídle Rady Evropy ve Štrasburku.Z hlášky, kterou kromě členů ochranky nejspíše neměl nikdo slyšet, se okamžitě stal hit. Na internetu se rozjel doslova hon na Zemana. Pranýřováním prezidenta se baví i některá tuzemská média. 

Tuto taktiku ale jako značně nevhodnou vidí politolog Matěj Trávníček, který Expresu poskytl exkluzivní rozhovor.

„Pokud někdo kritizuje, že se Miloš Zeman chová jako hulvát, a sám to přitom dělá hulvátsky, tak ta kritika potom moc nefunguje,“ míní Trávníček, kterého hláška Miloše Zemana nejspíše příliš nepřekvapila. 

Zeman vs. novináři? Boj trvá už mnoho let

Jeho velice negativní vztah k novinářům je totiž známý  minimálně po celém Česku. Kdykoliv je příležitost, tak si do lidí z mediálního světa Zeman s chutí rýpne. A tohle byla podle Trávníčka jen další kapka v moři.

„Už v době svého premiérování o novinářích mluvil jako o blbečcích a póvlu. Miloš Zeman rozděluje společnost. Začalo to prezidentskou volbou a trvá to dodnes. Miloše Zemana každý zná a každý na něj má nějaký názor – a ten se dalšími útoky na něj příliš nezmění,“ vysvětlil politolog.

Miloš Zeman ve Štrasburku pohrozil kameramanovi zabitím. V Česku se kvůli tomu lidé bouří.

Miloš Zeman ve Štrasburku pohrozil kameramanovi zabitím. V Česku se kvůli tomu lidé bouří.

I tak ale podle Trávníčka měl samozřejmě Zeman jednat naprosto jinak. „Měl být dost zkušený na to, aby věděl, že každý mikrofon je potřeba považovat za zapnutý, a proto není příliš moudré v přítomnosti mikrofonu říkat, že zabije novináře.“

Fotogalerie
Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:01 10. února 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  29
 • Trapas
  15
 • Haha
  11
 • Sladký
  8
 • Cože
  6
 • Tvl
  6


Komentáře