Krajčo je hajzlík a póvl! Do války českých kapel vstoupil Michal Dvořák z Lucie

Michal Dvořák se pořádně opřel do Richarda Krajča. | foto: Herminapress

Frontman skupiny Kryštof Richard Krajčo leží svým „kamarádům“ z branže hodně v žaludku. Po ostré výměně názoru mezi ním a Matějem Homolou z Wohnoutů, se do Krajča tentokrát pustil i člen legendární Lucie Michal Dvořák. A ten ho rovnou nazval bezcharakterním póvlem.

Je Richard Krajčo opravdu takový lump nebo mu ostatní hudebníci jenom závidí jeho obchodní talent? To zajímá snad každého, kdo poslední měsíce sleduje pravidelné útoky na Richarda Krajča, který se minulý týden pohádal hned se třemi kapelami.Odstartoval to Matěj Homola, který zapózoval s knihou, která byla parodií na Hitlerův Mein Kampf. Na přebalu stálo: Richard Krajčo (s knírkem) - Můj kemp. A jak z názvu vyplývá, byla to narážka na Krajčovy Kryštof Kempy, jež jsou sice u jeho fanoušků neskutečně oblíbené a vždy vyprodané, avšak mnoha českým kapelám leží v žaludku.

Tohle si Michal Dvořák myslí o Richardu Krajčovi.

Tohle si Michal Dvořák myslí o Richardu Krajčovi.

Do kauzy - sice se značným zpožděním, zato razantně - vstoupil jindy nekonfliktní Michal Dvořák. Ten si na svůj facebookový profil pověsil zmiňovanou parodii na Hitlera a pod ni napsal: Takhle jsem se už dlouho nezasmál. Je to opravdickej ZLOPRCEK.

Pod komentářem se okamžitě rozjela vášnivá diskuze. Tak například Veroniku Sedláčkovou zajímalo, proč se proti Krajčovi rozpoutala taková nenávist a jak to souvisí s tím, že umělce sponzoruje majitel Agrofertu Andrej Babiš.

Dvořák ve své odpovědi ještě přitvrdil. „Protože je Krajčo hajzlík. Dle mého názoru dobře zpívá, ale jako člověk je to bezcharakterní póvl. Kluci z různých kapel mu udělali knihu a ta odráží jeho chování,“ nebral si servítky.

V hudební branži, kde se popularita měří slávou a především penězi, je to celkem zvláštní situace. Na jedné straně stojí Krajčo s přezdívkou „Kam vítr, tam Krajčo“, jenž bývá právem kritizován za to, že podpořil politiky různých, dokonce programově znesvářených stran. (Nedělalo mu problémy hrát do rytmu někdejší ministryně školství Petry Buzkové (ČSSD), aby o několik let později chválil tehdejšího pražského primátora Pavla Béma (ODS).

Na druhé straně jsou kapely jako Wohnout, Lety mimo, které se stojí spíš na hudebním okraji a o popularitě Kryštofů si mohou jen zdát.

Překvapivá je i reakce samotného Dvořáka, který o nikom nemluví špatně, maximálně si to jen myslí, a který se najednou pustil do podivného špílu.

Co si myslíte vy? Je vhodné, aby jeden muzikant o druhém říkal, že je póvl?

FotogalerieOhodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:50 2. září 2016. Anketa je uzavřena.

 • Super
  103
 • Trapas
  59
 • Cože
  24
 • Sladký
  18
 • Haha
  16
 • Tvl
  14


Komentáře