Válka mezi Krajčem a českými kapelami: Je to bezpáteřní pozér, nezvládá kritiku

Česká hudební scéna se bouří! Zbrojí proti Richardovi Krajčovi! | foto: Koláž expres/profimedia/MartinŠolťákŠoltys

Tohle je válka! Před pár dny spatřily světlo světa snímky, které možná měly zůstat očím veřejnosti navždy skryty. A nebo také ne! Česká hudební scéna dala jasně najevo, jaká nálada panuje za oponou a jakou pověst má Richard Krajčo.

V pátek 29. dubna, pobíhal v Praze v Letňanech jeden z nejnavštěvovanějších českých festivalů Majáles 2016. Co se však dělo v zákulisí, to nemá v českém hudebním světě obdoby.Matěj Homola z kapely Wohnout se společně s dalšími hudebníky pustil do Richarda Krajča.

Na povrch vypluly posměšné snímky z VIP majálesové zóny s knihou s parodickým přebalem „Můj kemp“ s fotkou Richarda Krajča na obálce s domalovaným knírkem pod nosem. Symbolika je jasná!

Matěj Homola z Wohnoutů už si na kamaráda Richarda Krajča hrát nehodlá!

Matěj Homola z Wohnoutů už si na kamaráda Richarda Krajča hrát nehodlá!

První se nechal s knihou zvěčnit Matej Homola z kapely Wohnout a následovali i další hudební souputníci Honza Homola s Jirkou Zemánkem.

I další Wohnouti se nechali s knihou zvěčnit: Honza Homola a Jirka Zemánek.

I další Wohnouti se nechali s knihou zvěčnit: Honza Homola a Jirka Zemánek.

Tím to však nekončí! Fotili se například i Tomáš „Volt“ Vohradský z UDG a kytarista Milan Kukulský z Vypsané Fixy.

Krajčo se stal na Majálese terčem posměchu mnoha hudebníků.

Krajčo se stal na Majálese terčem posměchu mnoha hudebníků.

A kdo vlastně stojí za tímto veledílem? Velice překvapivě další kapela, tentokrát však Lety Mimo a její kytarista Tomáš Břínek!

A členové známých kapel nebyli jediní, kteří si z Krajča utahovali. Na jeho účet se totiž královsky bavila i řada dalších neznámých vtipálků.

Na Richardův účet se baví celá hudební branže.

Na Richardův účet se baví celá hudební branže.

Je očividné, že klukům Krajčo prostě nevoní: „Richard je chlapec, co vždy moc moralizoval a tepal politiky, až vyměnil svoje zásady za levnější pivo na Agrokempu,“ vyjádřil se Matěj.

Krajčo ale na kritiku reagoval po svém: „Asi je „kamarádům“ z branže líto, že se na „náš Kemp“ nedostanou, když jste skoupili všech 50 tisíc lístků za jeden den,“ napsal.

Pod příspěvkem se však rozjela vášnivá debata, ve které nechyběly ani přímočaré krutě upřímné příspěvky strůjce samotného skandálu Matěje Homoly: „Riči, my ale nejsme kamáradi! To je důležité si uvědomit. Hodit to na závist, to chtělo asi velkou porci fantazie. Máš bod za snahu,“ okomentoval příspěvek Matěj.

Následovalo hbité mazání příspěvků ze strany Krajča, na což Homola zareagoval dlouhým vyjádřením o závisti, vztazích v zákulisí české scény a Richardovi samotném, které si můžete v plném znění přečíst níže.

Matěj Homola už to nevydržel a vyjádřil své názory veřejně, a to přímo na Richardově Facebooku.

Matěj Homola už to nevydržel a vyjádřil své názory veřejně, a to přímo na Richardově Facebooku.

„Ne, my nemáme doma dvacet Andělů. Ne, nejsme nejhranější skupina v rádiu Pradlenka. Ne, hudbou nevyděláváme tolik, co Ričina. Ne, nezná nás celá republika. Těch věcí k závidění je tedy spousta a Riči nám je všem v pravidelnejch dávkách připomíná, abychom to věděli. Jenže všichni nemají stejný mozky. Některejm lidem přijde závist ubohá vlastnost, se kterou ten, co ji neustále vyžaduje, otravuje okolí,“ napsal Matěj.

A Wohnout, UDG a Vypsaná fixa nejsou rozhodně jediné kapely, kterým leží Krajčo v žaludku. Exkluzivně pro Expres vyjádřila svůj názor i další kapela české hudební scény, Dilated:

„Richard Krajčo je pro nás zvláštní celebritou. Jako herec nám nevadí, muzikant je to zajisté dobrý, ale myslím, že lidé, co ho hejtují, to nedělají ze závisti, ale spíš pro jeho až do očí bijící pozérství,“ otevřeně sdělil Expresu Ondřej Chaloupka z kapely Dilated.

„My ho zažili na koncertech už dříve, a to byl ještě celkem normální, i když mu anální turismus od fanynek a poskoků dělal očividně dobře. Avšak to, že totálně nezvládá kritiku, mi trochu zavání syndromem méněcennosti. Osobně mi nevadí, že si udělá festival ve spojení s politicky aktivním podnikatelem, ale to, jak se tenhle „náhodný generátor textů“ prezentuje,“ jde Chaloupka drsně do Krajča.

Jako rytíř českého popu, který má srdíčko pro všechny své fanoušky. Kdyby alespoň přiznal, že to dělá pro prachy, pak by se možná dokázal i povznést nad těmi vtipy o jeho osobě. Myslím, že nejen my jako kapela, ale i většina lidí z branže stojí za tím, jak se k situaci postavil Matěj Homola, protože rozhodně nikdo z lidí na diskutované fotce Ríšovi nemá potřebu nic závidět. Hlavně ne to, že Kryštof nemá absolutně smysl pro humor. Jen víc a houšť, třeba se pak chytne za rypák,“ dodal Chaloupka.

Kapela Dilated se také pustila do Richarda Krajča. Kdo bude další?

Kapela Dilated se také pustila do Richarda Krajča. Kdo bude další?

A přitom to není poprvé, co se stal Krajčo terčem kritiky. Zhruba před rokem a půl se o Richardově pokrytectví vyjádřil dokonce i mírumilovný Tomáš Klus. Od té doby se s Krajčem nebaví.

„Nepřijde mi v pořádku to, že se kapela Kryštof tváří, že něco dělá nějak a přitom je to jinak. Přijde mi to pokrytecké,“ řekl Klus v rozhovoru pro iDNES.cz v červnu 2015.

A co na to další kapely? Jejich vyjádření pro vás připravujeme!

FotogalerieOhodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:40 31. srpna 2016. Anketa je uzavřena.

 • Super
  142
 • Trapas
  36
 • Haha
  20
 • Tvl
  19
 • Cože
  18
 • Sladký
  17


Komentáře