Král Macura ostře proti taxikářům: O půlnoci berou zákazníky na hůl! Mám řešení

Boj mezi taxikáři a řidiči Uberu je každým dnem ostřejší. Aby také ne, když se do této války vložil patrně nejslavnější šofér Česka Zdeněk Macura. „UberKrál“ Expresu vysvětlil, jakým způsobem by tento konflikt řešil.

Pražským taxikářům už delší dobu vadí konkurence v podobě šoférů Uberu. Ti dělají stejnou práci, ale za úplně jiných podmínek. Taxikáři si například ve srovnání s řidiči Uberu sáhnou mnohem více do kapsy, platí vyšší pojistné či odvádějí speciální poplatky dispečinku. Nevýhod, kvůli kterým taxikáři protestují, je mnoho. Zdeněk Macura, který jezdí pro konkurenční Uber, ale Expresu vysvětlil, co by podle něj mohlo pomoci!

Jednou možností podle Macury je, aby taxikáři stejně jako řidiči Uberu používali místo taxametrů mobilní aplikace. „Mobilní aplikace jsou schopné nahradit taxametr. Tímto směrem by to mělo jít. Pomůže to jak Uberu, tak klasickým taxi společnostem. Srovnalo by to podmínky,“ říká Expresu slavný ochránce všech žen.

Druhým Macurovým tipem je větší pomoc z řad strážníků. „Vyzvu policii, aby prioritně šla po půlnoci do Dlouhé ulice a v převleku za cizince si šla vzít taxi. To je skutečně hlavní zlo, a ne nějaký Uber,“ míní Zdeněk Macura.

Zdeněk Macura Expresu ukázal dekret o taxislužbě.

Zdeněk Macura Expresu ukázal dekret o taxislužbě.

Populární šofér Uberu je totiž toho názoru, že po půlnoci pražští taxikáři okrádají pasažéry. Zejména ty z ciziny. „Po půlnoci téměř všichni taxikáři v centru berou cestující na hůl, předražují či odmítnou odvézt, pokud zákazník nepřistoupí na vysokou cenu. Je to masový jev a na Magistrátu o tom vědí.“ 

Macura také taxikářům pohrozil, že pokud dojde k fyzickému násilí, je připraven zakročit. „Pokud budou taxikáři někoho opět napadat, tak tam přijdu a znovu budu bránit napadené,“ řekl Expresu „UberKrál“ Macura, který minulé pondělí předal svůj dekret na dvou různých místech. „Předal jsem ho na oddělení dopravy a také na Magistrátě pro primátorku Krnáčovou,“ doplnil bojovník za práva žen a řidičů Uberu.

To, jaký bude mít Macurův v pořadí již třetí dekret úspěch, nelze odhadnout. Sám populární vizionář ovšem věří, že jeho snaha pomůže zakopat válečnou sekeru.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:01 23. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  16
 • Trapas
  11
 • Tvl
  9
 • Sladký
  7
 • Super
  6
 • Cože
  6


Komentáře