Skleněné peklo v Londýně: Po požáru je na 50 raněných a několik mrtvých

Výšková budova Grenfell Tower zachvácená plameny. | foto: Reprofoto Reuters/Twitter

Výškovou budovu ve čtvrti White City zasáhl rozsáhlý požár, ovšem hasiči nemají oheň pod kontrolou. Bytový dům je zcela v plamenech a podle svědků z místa dokonce dochází k tomu, že lidé raději vyskakují z oken. Záchranáři do nemocnic rozvezli už padesát lidí.

Požár měl propuknout někdy po druhé hodině ráno a i po dlouhém boji není oheň pod kontrolou. Obytný věžák je zcela v plamenech, na místě je okolo dvaceti hasičských jednotek. A podle posledních zpráv jsou už i první oběti.Požár výškové budovy v Londýně.

Požár výškové budovy v Londýně.

Lidé, kteří ve čtvrti White City tragédii přihlížejí, potvrzují, že v horních patrech budovy jsou uvěznění lidé, z patnáctého až desátého patra měl dokonce vyskočit křičící člověk.

Lidé se pokoušeli z budovy dostat i po prostěradlech.

Lidé se pokoušeli z budovy dostat i po prostěradlech.

Obytný dům má 27 poschodí a nejhůře jsou na tom poslední patra, dle svědků je slyšet zoufalé volání o pomoc, ale i zvuky výbuchů. Na místě zasahuje na 200 hasičů, 40 hasičských vozů a 20 jednotek. Situace je natolik kritická, že záchranáři a policie se dokonce obávají zřícení budovy.

Záchranáři zasahují na místě.

Záchranáři zasahují na místě.

Požár v Londýně.

Požár v Londýně.

Co přesně stojí za vznikem požáru, není ale možné zatím určit, podle prvních, ovšem nepotvrzených informací, má jít o elektrický zkrat. Lidé na Twitteru se věnují i tomu, že budova by neměla mít podle výpovědi svědků žádný bezpečnostní systém upozorňující na oheň ani poplašné zařízení. Lidé údajně probouzeli své sousedy tím, že jim bušili na dveře.

14.června 2017 v 07:47, příspěvek archivován: 14.června 2017 v 08:08

eyewitness after eyewitness says was no fire alarm in Grenfell Tower. "Our neighbour was courteous to bang on everybody's door. #LondonFire

Požár nadto propukl v noci, kdy většina lidí spala, šířil se tedy dál bez zásahu.

Grenfell Tower, jak se budova jmenuje, má podle informací 200 obyvatel, kteří se zoufale snaží dostat ven.

Fotogalerie

Komentáře