Nejsou kamarádky, říká Plíšková o Kvitové a Strýcové. Proč to vypadá jinak?

Karolína Plíšková, Petra Kvitová a Barbora Strýcová. Na první pohled působí tyto tři české tenistky jako nerozlučné kamarádky. Podle posledního vyjádření první jmenované to ale vypadá, že je vše jinak!

Karolína Plíšková, současná česká tenisová jednička a podle žebříčku WTA pátá nejlepší hráčka světa, se o vztazích v českém ženském tenise rozpovídala v rozhovoru pro MF DNES.

Šestadvacetiletá Plíšková, která byla poměrně nedávno ještě světovou jedničkou, svými slovy poukázala na fakt, že mezi českými tenistkami nepanují zrovna přátelské vztahy. „V tenise se na kamarádky nehraje,“ odhaluje temnou stránku vrcholového sportu Plíšková.

I přestože vztahy mezi českými tenistkami nejsou zrovna ideální, tak na týmové soutěži Fed Cup mezi sebou dokážou vycházet dokonale a pravidelně zde porážejí své soupeřky.

„Ve Fed Cupu je jeden cíl pro všechny. Nepanuje mezi námi přátelství. Ale lidí okolo nás je hodně, takže se to ztratí. Rivalita jde na chvilku stranou, i když si každá skoro pořád jedeme na sebe. Dva tři týdny v roce kousnu, no,“ vysvětluje Plíšková, proč to na první pohled vypadá, že ve fedcupovém týmu vládne skvělá nálada a všichni se zde mají rádi.

Radost pohledět. Nejlepší české tenistky pohromadě, aniž by si vyškrábaly oči.

Radost pohledět. Nejlepší české tenistky pohromadě, aniž by si vyškrábaly oči.

„Přes týden nějak držíme při sobě, ale po posledním nedělním mači každá jdeme na svůj pokoj a pokračujeme beze slova dál. Takhle to funguje,“ dodává dále česká jednička.

V minulosti způsobil v českém tenise poprask konflikt právě mezi Karolínou Plíškovou a její spoluhráčkou z fedcupového týmu Barborou Strýcovou.

V říjnu loňského roku tým Karolíny Plíškové oznámil, že se k nim připojí trenér Barbory Strýcové Tomáš Krupa. Strýcová se tehdy na Plíškovou pořádně naštvala a označila ji za zrádkyni. Brzy poté se Expresu povedlo zjistit, že Strýcová potají jednala s mentálním koučem Plíškové Marianem Jelínkem. Chtěla využít jeho služeb, on ji ale odmítl!

Zdá se, že zde se ale situace alespoň trochu uklidnila. „Vztahy se uklidnily, ačkoliv s Bárou to bylo na nože. Teď není hráčka, kvůli které bych se do týmu hnala. S Petrou se tak nějak respektujeme. S Bárou jsme si situaci vyříkaly, byť kamarádky už nejsme.“

Poté, co se nedávno ukázalo, že nepříliš ideální vztahy panují v ženském biatlonu, začínají vyplouvat na povrch i problémy týkající se tenisových hvězd. 

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:29 13. září 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  58
 • Super
  23
 • Tvl
  14
 • Haha
  13
 • Sladký
  11
 • Cože
  8
Komentáře