Exkluzivně: Strýcová tajně jednala s trenérem Plíškové. Ten ji odmítl!

Poté, co Barbora Strýcová kvůli přestupu svého trenéra Tomáše Krupy do stáje Karolíny Plíškové označila bývalou světovou jedničku za zrádkyni, vypluly na povrch nové informace. Před časem se měla právě Strýcová potají potkat s mentálním koučem Plíškové Marianem Jelínkem, s nímž chtěla navázat spolupráci. A zatímco Plíšková jí o svých úmyslech řekla osobně, Strýcová měla jednat za jejími zády!

Dívčí válka v českém tenise má další rozuzlení. Reportérům Expresu se podařilo vypátrat, že Barbora Strýcová není zas takovou obětí, za kterou se pokládá. Hned po jejím prohlášení se ozvaly bývalé české tenistky Klára Koukalová a Iveta Benešová, které mají podle svých slov se Strýcovou jenom ty nejhorší zkušenosti.Právě Koukalové měla před dvěma lety emotivní tenistka beze slov přebrat trenéra, ačkoliv ji Klára Koukalová považovala za blízkou kamarádku, nyní se nám podařilo zjistit, že Strýcová měla jednat před časem i za zády Karolíny Plíškové.

„Kontaktovala mě,“ sdělil nám její mentální kouč Marian Jelínek, který ve své profesi patří mezi elitu. Býval důvěrníkem Jaromíra Jágra, pomáhá plavci Mickovi nebo cyklistovi Vakočovi. V současné době je hlavním trenérem týmu HC Motor České Budějovice.

„Setkali jsme se na kafi a požádala mě, jestli bych jí taky v něčem neporadil a nepomohl. Já jsem jí pak napsal SMS zprávu, že si nemyslím, že by to bylo vhodné, protože na sebe můžou s Karolínou často narazit. Bára to vzala dobře. Odepsala mi, že to chápe a děkuje,“ sdělil nám Jelínek s tím, že ho Strýcová nechtěla přetáhnout, přesto mu mu nepřišlo vhodné, aby s ní spolupracoval.

„Nechtěla mě přetahovat, ale je plno psychologů, kteří dělají pět šest hráčů najednou. Ona měla do té doby podle mě psychologa od Kvitové. Naše profese je trošku jiná než tenisový trenér. Přesto jsem se domluvil s Kájou, že žádné holky ze světového tenisu mít nebudu. To vzešlo ze mě, protože jsem si uvědomil, že je to tak specifická věc, že by to nebylo dobré. Když by na sebe narazily, byl bych ve střetu zájmu,“ přiznává Jelínek, kterého několik dní před olympiádou v Riu kontaktoval sám Michal Hrdlička, zda by nechtěl spolupracovat s Karolínou Plíškovou.

A právě potom přišel její triumf v Cincinnati a úspěšné tažení na US Open a letos se z ní stala dokonce i světová jednička.

Zatímco Plíšková o svých zájmech s Krupou informovala Strýcovou osobně, o setkání se Strýcovou musel Plíškové říct až Jelínek. „Karolína to vzala normálně,“ sdělil nám Jelínek, který vyhrocenou situaci kolem Plíškové a Strýcové sleduje zpovzdálí.

„Kája mě o tom informovala. Řekla mi, že se s Bárou setkala a že to vzala velmi dobře. Nerozumím tomu. Nevím, kdo lže, nelže. Vím od Káji, jak to bylo. S Bárou jsem se o tom ale nebavil,“ uzavřel Jelínek.

Fotogalerie

Komentáře