Jiří Pomeje stojí před těžkou volbou: Slavík, nebo smrt! Manželka Andrea se modlí

Jiří Pomeje je již přes týden hospitalizovaný v Ústřední vojenské nemocnici v Praze, kde mu ve středu odpoledne lékaři provedli tracheotomii a na několik hodin ho uvedli do umělého spánku. Přestože je již při vědomí, podle jeho manželky Andrey mu k záchraně života zbývá jenom jedna možnost. A to operace!

Když před několika měsíci oznámili lékaři Jiřímu Pomejemu, že má zhoubnou rakovinu hrtanu, rozhodl se bojovat, aby mu nemusel být odebrán celý hrtan. Devátého listopadu dokonce začal držet hladovku, kterou ukončil po čtyřiceti dvou dnech těsně před Štědrým dnem.Přestože právě o Vánocích oznámil radostnou novinu, že se mu hladověním podařilo zhoubný nádor zastavit, jeho zesláblý organismus si neuměl poradit se zápalem plic a musel být hospitalizovaný. A jeho stav se rozhodně v nemocnici nezačal lepšit. Ba naopak! Hlasivky mu natekly natolik, že mu museli lékaři udělat tracheotomii.

„Teď se bude zjišťovat, jak to v jeho hrtanu vypadá. Zatím se žádné další zákroky nechystají. Musí projít vyšetřením, během kterého se zjistí, proč nemohl dýchat. Jestli to bylo kvůli nádoru nebo otoku. Je mi ho strašně líto,“ sdělila Expres.cz Pomejeho manželka Andrea, která je nyní na vše sama.

Denně chodí za svým manželem, musí se ale starat i o malou dcerku a chodit do práce. „Musím to zvládat. Bez peněz to nejde. U Jirky se snažím trávit co nejvíc času, aby to psychicky dal co nejlépe,“ sdělila nám Andrea.

Té jsme se zeptali, zda jedinou záchranou pro Jirku je odebrání celého hrtanu. „Podle lékařů je to jediná cesta,“ řekla bez obalu Andrea.

Pomeje tak opět stojí před těžkou volbou. Buď podstoupí operaci, kdy mu zavedou náhradu dýchání známou jako slavík, nebo by mohlo dojít na nejhorší. Už v minulosti se vyjádřil, že nechce své mladé manželce být na obtíž a raději zmizí.

„Bavím se s ním o tom, má od lékařů všechny informace. Nemůžu ho ale přemlouvat. Musí se rozhodnout sám pro sebe, ne pro někoho,“ uzavřela zdrcená Andrea.

Samozřejmě doufá, že si to Jirka rozmyslí a operaci podstoupí.

Fotogalerie

Komentáře

Expres.cz