Jiří Pomeje musel akutně podstoupit operaci, v noci mu prořízli krk!

Stav Jiřího Pomejeho (53) se v noci ze středy na čtvrtek rapidně zhoršil. Bývalý filmový producent musel akutně na sál, kde mu kvůli zhoršujícímu se zápalu plic museli proříznout krk.

S rakovinou bojující herec a producent Jiří Pomeje musel kvůli zápalu plic v noci na sál. Podle informací serveru Blesk.cz se Pomeje natolik dusil, že mu lékaři museli proříznout průdušnici a zavést mu do krku kanylu. Takzvanou tracheotomii prý zvládl dobře.Informace potvrdila i Pomejeho manželka Andrea. „V jednu hodinu v noci se Jirka začal dusit, tak musel okamžitě na operaci. Museli mu provést tracheotomii, aby mohl dýchat,“ uvedla pro Blesk.cz s tím, že žádné další komplikace naštěstí nenastaly.

Pomeje se do nemocnice dostal krátce poté, co se na své sociální síti radoval, že se mu nádor po 42 dní trvající hladovce přestal šířit. Jeho organismus byl totiž po radikální dietě tak oslabený, že během chvíle dostal zápal plic, který se ukázal ve velmi silné podobě. Bývalý filmový producent kvůli silnému kašli prožíval velkou bolest a nemohl spát.

Jiří se o Vánocích radoval, že se mu podařilo zastavit šíření rakoviny. Jen pár dní na to skončil v nemocnici se zápalem plic.

Jiří se o Vánocích radoval, že se mu podařilo zastavit šíření rakoviny. Jen pár dní na to skončil v nemocnici se zápalem plic.

Jiří se do hladovky pustil proto, že nechtěl podstoupit operaci, při níž by ho sice nádoru zbavili, ale měl by tzv. slavíka, který by mu ztěžoval normální život. S tím se Pomeje nemohl smířit, a tak se uchýlil k Breussově metodě, při níž se má nádor začít zmenšovat a následně rakovina zcela vymizet. 

Jeho stav byl ale tak vážný, že se mu 42denní hladovkou podařilo jen zastavit šíření. „Jirka se hladovkou rakoviny nezbavil! Pouze se zastavila, což je podle předchozího agresivního chování tumoru velký úspěch, uvedla už dříve jeho manželka na sociální síti s tím, že se radují alespoň z tohoto malého krůčku.

Nikdo však nepočítal s tím, že jen pár dní na to ho skolí onemocnění, které ho uváže na lůžko a jeho stav ještě zhorší. Nyní se tedy jeho nejbližší děsí toho nejhoršího. Zápal plic je totiž v jeho případě ohrožující na životě.

Fotogalerie

Komentáře

Expres.cz