Známý propuštěný vězeň Jiří Kajínek byl u soudu: Co ho tam přivedlo?

Jiří Kajínek je nejsledovanějším mužem Česka. | foto: Ladislav Křivan / Tilen Vajt

Jiří Kajínek se minulý týden vrátil do soudní síně. Nikoli však na lavici obžalovaných, ale proto, aby si v budově Krajského soudu v Plzni prostudoval svůj spis. Podle serveru Lidovky.cz tam strávil několik hodin. Co ho k tomu přivedlo? Začíná se šeptat o přípravě znovuotevření jeho procesu!

Jiří Kajínek se minulý týden dostavil k soudu, aby si pořádně prostudoval svůj spis, na základě kterého byl v roce 1998 v Plzni odsouzen na doživotí. „Nepopírám, že jsem byl u krajského soudu podívat se do toho spisu. Informaci, kterou jste získal, je správná,“ uvedl pro Lidovky.cz sám Jiří Kajínek.K otázce, zda se chystá na obnovu procesu, odpověděl jasně: „Obnova procesu je pro mě velká priorita,“ uvedl.

A co si Kajínek po přečtení spisu myslí? „Znovu jsem si uvědomil, jak je strašné, na jakém podkladě mě někdo mohl odsoudit na doživotí. Je to naprosto neuvěřitelné,“ sdělil.

Zatím však žádnou žádost o obnovu procesu nepodal, ačkoli čas od času tajemně říká, že pracuje na jakémsi projektu, který přinese mnoho nových informací.

Aby proces vůbec mohl být obnoven, musel by Jiří Kajínek soudu přinést nové důkazy, které by mohly původní rozsudek zvrátit. Pokud by soudu nepřipadaly relevantní, jednoduše by k obnově procesu nedošlo. Další rozsudek a trest tak Jiřímu Kajínkovi nehrozí. O obnovu procesu se pokoušel zatím třikrát, pokaždé však neúspěšně. Otázka tak je, zda mu soud někdy vyhoví.

Fotogalerie

Komentáře