Tuning, který stojí za to!

Tuning je díky jisté části motoristů prakticky hanlivé téma, dokonce se pro jejich garážové kutilství degradující vzhled, výkony či ovladatelnost auta vžilo označení tuzing.

Navzdory jejich řádění to ale neznamená, že by pořád neexistovalo dost takových, kteří v případě jakýchkoli úprav přemýšlejí hlavou, a pokud zvyšují výkon motoru, nezapomínají ani na brzdy, podvozek či skutečně funkční aerodynamiku. Pojďte se s námi podívat, jak takové rozumně upravené auto vypadá.

1. Toyota GT 86


Jedno z nejlépe ovladatelných aut na trhu – kupé GT 86 – funguje už ve své sériové podobě skvěle, takže pokud ho budete chtít skutečně vylepšit, počítejte s tím, že se budete muset opravdu snažit. Naštěstí je tady dost specializovaných firem, které umí dodat přepracované odpružení, lehčí kola či diferenciál s vyšší než standardní svorností.


2. Brabus C 63 S


Pokud si potrpíte na skutečně brutální výkony, Brabus může být vaší modlou. Kromě přepracovaného podvozku vám tohle kupé nabídne v nejostřejší verzi až 650 koní a maximální točivý moment 820 Nm.


3. Singer 911


Vypadá jako devětsetjedenáctka, má motor z 911 ale není to tak docela Porsche. Znalci asi už ví, že jde o fantastické dílo Roba Dickinsona, který kombinuje klasický design se zakázkově stavěnými atmosférickými motory Porsche a karbonovým kompozitem. Výsledkem je vůz, který je dokonce lepší než originál.


4. Alpina B5 Biturbo


Vidět tento žebříček někdo od Alpiny, tak se asi pěkně vzteká. Zaměstnanci německého úpravce totiž nesnáší, když jej spojují s tuningem a něco na tom opravdu bude. Nejen proto, že firma má oficiální statut výrobce aut, ale také proto, že úzce spolupracuje s BMW a navíc Alpina v podstatě stála u zrodu sportovní divize M GmbH. Její auta jsou plně srovnatelná s modely M, jako je třeba i tohle B5 Biturbo s výkonem 608 koní a maximální rychlostí 330 km/h.


5. Hennessey Exorcist


Firmu Hennessey nemusíte představovat žádnému fanouškovi amerických svalů a tohle je důkaz. Auto dostalo jméno Exorcist, je postaveno na základech Chevroletu Camaro ZL1 a jeho cílem bylo odkázat do patřičných mezí sériový Challenger SRT Demon od značky Dodge. Také proto má tohle Chevy výkon přes 1000 koní, stovku zvládne pod tři sekundy a jede až 350 kilometrů v hodině.


6. Porsche 911 GT3 RS


Chcete ten nejlepší tuning. Pak hledejte vrcholné verze u některých konkrétních sportovních značek, jako je i případ nejnovější 911 ve verzi GT3 RS. Tohle auto má neskutečný atmosférický šestiválec o objemu 4,0 litru, má 520 koní, točí až 9000 otáček za minutu, stovku zvládne za 3,2 sekundy a navíc vypadá, jako kdyby si odskočilo ze závodní dráhy.Spoustu dalších zajímavých informací pro každého řidiče se dozvíte v novém čísle časopisu Motor č. 5/2018, který je právě v prodeji.

Také nás najdete na Facebooku, kde právě teď můžete soutěžit o vstupenky na spojený veletrh For Caravan a For Boathodnotě 660 Kč.Holkometr

Jak to vidí ostatní?
17092
15070