Ekologická likvidace ve 3 krocích

Jak se zbavit autovraku jednoduše a výhodně?

Dosloužil vám váš automobil a vy si nyní nevíte rady, co s autovrakem provést? Postup, který vás čeká, je snadný a rychlý. Pojďte si ho společně s námi projít krok za krokem, abyste na nic nezapomněli. Uvidíte, že vás nečeká nic obtížného a čím dříve se vozu zbavíte, tím lépe. Budete tak mít o jednu starost méně a nebudete muset zbytečně platit povinné ručení za vůz, který není pojízdný.

Krok číslo 1 Návštěva vrakoviště a jak probíhá

V České republice je ze zákona povinné vůz, který již není pojízdný a jeví známky autovraku, ekologicky zlikvidovat. Tato metoda zajišťuje, že z vozu jsou odsáty veškeré nebezpečné kapaliny a je rozmontován na jednotlivé autodíly. Autodíly, které se dají využít, je možné dále prodat na náhradní díly. Čím více takových dílů vaše auto obsahuje, tím vyšší finanční odměnu od vrakoviště dostanete. Autodíly, jenž se nedají již nijak využít, jsou zlikvidovány podle zákona - takovým způsobem, aby co nejméně zatížily životní prostředí.

V případě, že je autovrak ve stavu, kdy není možné s ním na autovrakoviště dojet, je možné využít služeb, které některá provozovny nabízejí, a vůz nechat bezplatně odtáhnout. Jakmile dojde k předání vozu, budou vám vráceny obě registrační značky a také dostanete potvrzení o ekologické likvidaci vozidla.

Futurino - Auttocentrum Vojkov

Krok číslo 2 Odhlášení automobilu z registru vozidel

Jakmile dáte poslední sbohem svému vozu, rovnou se vydejte na úřad, kde necháte auto vyřadit z registru vozidel. K tomu, aby vše proběhlo hladce a bez zádrhelů, si s sebou přineste:

● občanský průkaz,

● malý i velký technický průkaz,

● obě registrační značky od vozu,

● potvrzení o ekologické likvidaci.

Na úřadě si stačí vzít formulář k vyřazení z registru vozidel a u přepážky již strávíte pouze několik minut. Nechce se vám trávit svůj cenný čas na úřadě? Pokud budete chtít, jednání s úřadem může za vás vyřídit příslušné autovrakoviště, a to zdarma. Vy se v takovém případě můžete rovnou přesunout k třetímu, a tedy i poslednímu, kroku.

Nevíte si rady s postupem výkupu nebo máte i jiné otázky? Obraťte se na Autocentrum Vojkov.

Krok číslo 3 Zrušte povinné ručení

Poslední úkon spočívá ve zrušení povinného ručení. To je možné provést až po vyřazení vozidla z registru. K úspěšnému vyřízení budete potřebovat velký technický průkaz, ve kterém je uvedeno, že byl automobil vyřazen z registru a také svou zelenou kartu. Tento krok lze vyřídit i online.

Ekologická likvidace vozu, její vyřízení, následné návštěvy úřadu a pobočky pojišťovny nejsou nijak časově náročné. Aby celý proces dopadl dobře a byl rychlý, nezapomeňte si s sebou vzít potřebné doklady a na úřad se dostavit s oběma registračními značkami, později na pojišťovnu i s technickým průkazem a zelenou kartou.

Zdroj foto: vlastní / Likvidacevojkov.cz

Komentáře

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
19925
14222