10 fascinujících prvotin ve světě motorismu (možná jiné, než myslíte)

Na světě už nežije jediný člověk, který by zažil dobu bez aut. První auto vzniklo v roce 1769, což už je zatraceně dlouhá doba. Oblast motorismu má ale spoustu dalších, zajímavých prvenství.

10. - První zaznamenaná krádež automobilu. Ukradli Peugeota!
První krádež automobilu se odehrála ve Francii, konkrétně v Paříži. Bylo to v červnu roku 1896, kdy byl odcizen Peugeot barona nizozemského původu, De Zuylena. Zlodějem byl automechanik z továrny, kde si baron nechával vůz opravit. Naštěstí byl automechanik s vozem polapen ve městě Asnieres, které není od Paříže zase tak vzdálené a vůz byl navrácen právoplatnému majiteli.

09. - První smrt při automobilové nehodě
První člověk byl při automobilové nehodě usmrcen 17. srpna 1896 v Londýně. Nehoda se stala poblíž Crystal Palace a zemřela při ní Bridget Driscollová, když byla přejeta vozem a její lebku rozkřápl jiný projíždějící vůz, zatímco byla na zemi. Řidič (Arthur Edsell), který smrt způsobil, byl zaměstnancem Crystal Palace a dělal vyhlídkové projížďky po terase Crystal Palace. Bridget Driscollová zrovna přecházela silnici, když do ní narazil vůz jedoucí rychlostí 6 kilometrů v hodině. Ano, i taková rychlost může očividně lidi zabít. Pokud vás tedy přejede jiné auto, zatímco jste sražení na zemi...

Pokračujte na další stránku!


Holkometr

Jak to vidí ostatní?
979
195