Byl oblíbený a ve skvělé kondici: Co tedy skutečně zabilo Jaroslava Šmída?

Za velmi záhadných okolností svět opustil Jaroslav Šmíd. Herec, který byl podle svých přátel zapáleným sportovcem bez jediného zdravotního problému. Co se skutečně stalo a jaký byl?

Ve středu se objevila zpráva o úmrtí Jaroslava Šmída. Herce sice menších rolí, ale velmi dobrého člověka. Alespoň tak o něm mluví ti nejbližší, s nimiž se redakci Expres.cz podařilo spojit.Jeden z jeho přátel nám dokonce Šmída barvitě popsal. „Často jsem ho vídal v klubu Švandova divadla. Nikdy neměl špatnou náladu. Byl neskutečné sluníčko, skromný a pokorný kluk,“ řekl nám jeho známý s tím, že nevěděl o žádných zdravotních problémech, které by herce sužovaly.

„Byl totálně zdravý! Přišel zápal plic a organismus to nedal. Ještě před týdnem přitom normálně fungoval, zřejmě už se zápalem plic, hrůza,“ dodal přítel, který si myslí, že mu selhala imunita.

Šmíd byl přitom zapáleným sportovcem a dbal o zdravý životní styl. „Hodně sportoval a dbal o životosprávu. Byl statný, nic ho jen tak neskolilo. Vůbec tomu nerozumím,“ shodl se další z jeho kamarádů.

Tato vyjádření podpořil i Zdeněk Troška, který byl se Šmídem v kontaktu naposledy před třemi týdny. „Já jsem s ním mluvil, jsou to asi tři neděle, kdy jsme se potkali na náměstí Jiřího z Poděbrad. Seděl tam s nějakou kolegyní na zahrádce před kavárnou, tak jsme chvíli kecali, byl vysmátý, opálený, v kondici, protože cvičil, no prostě v pohodě,“ uvedl pro Expres.cz režisér.

Podle všeho tedy herce skutečně zabil zákeřný zápal plic, který mohl přechodit a imunita s ním nedokázala bojovat. 

Šmídovi bylo pouhých 47 let.

Fotogalerie

Komentáře