Troška promluvil o smrti Šmída: Myslel jsem, že to je vtip, byl v pohodě!

Ve středu odpoledne zemřel Jaroslav Šmíd ve věku 47 let, herec, který si v roce 2010 zahrál hlavní roli v Troškově filmu Doktor od jezera hrochů. Náhlá smrt všechny šokovala. Nic nenasvědčovalo jeho fyzické či psychické nepohodě. Sám Zdeněk Troška ho potkal před třemi týdny! Co si řekli?

„Já jsem z toho opravdu v šoku. Mně to volali známí asi před dvěma hodinami, já jsem to vůbec netušil. Zprvu jsem si říkal, že jde o nějaký hloupý vtip,“ řekl Expresu Troška, který herce obsadil v roce 2010 do hlavní role ve filmu Doktor od jezera hrochů. Nedávno se navíc potkali, a jak známý režisér tvrdí, jevil se v naprosté fyzické i psychické pohodě. 

„Já jsem s ním mluvil, jsou to asi tři neděle, kdy jsme se potkali na náměstí Jiřího z Poděbrad. Seděl tam s nějakou kolegyní na zahrádce před kavárnou, tak jsme chvíli kecali, byl vysmátý, opálený, v kondici, protože cvičil, no prostě v pohodě,“ tvrdí Troška.

Jaroslav Šmíd zemřel nečekaně.

Jaroslav Šmíd zemřel nečekaně.

„Říkal mi, že má hodně práce v divadle, že mají ty zájezdovky, a byl takový, jakého jsem ho znal, prostě rozesmátý kluk. Když jsem se ho ptal, jak je, odpovídal, že fajn, že je spokojený,“ stojí si za svým Zdeněk.

Co ovšem stojí za Šmídovou smrtí, je však zatím obestřeno tajemstvím. Všichni na Jaroslava vzpomínají jako na toho, kdo rozdával pozitivní energii.

Šmíd se zapsal do povědomí lidí díky filmu Doktor od jezera hrochů.

Šmíd se zapsal do povědomí lidí díky filmu Doktor od jezera hrochů.

„Ani když jsem se mu díval do očí, tak tam nebyl ani náznak žádného strádání nebo smutku. Vůbec ne. Všichni ho měli hrozně rádi, protože Jarda byl sluníčko,“ dodal Troška.

Fotogalerie

Komentáře