Rozloučení s Jakubem Zedníčkem: Velkolepé sbohem plné emocí a zlomených srdcí

Jakub Zedníček sice nestihl svůj talent předvést v plném rozsahu, navždy zůstane ale v srdcích nejen své rodiny, ale stovky přátel. Ti mu přišli ve čtvrtek dát poslední sbohem do Městského divadla Brno, kde se konala tryzna za mladého umělce. A nutno říct, že jeho nejbližší mu dojemnější rozloučení nemohli přichystat!

Když prvního ledna Jakub Zedníček na 192. kilometru dálnice D1 vydechl naposledy, bylo mu pouhých 27 let. Právě na toto ve své smuteční řeči upozornil jeho velký kamarád Dušan Vitázek, který Zedníčka přirovnal k Jimimu Hendrixovi, Kurtu Cobainovi, Amy Winehouse, Janis Joplin, kteří patří do Klubu 27, což je skupina umělců, jejichž život skončil neočekávaně v sedmadvaceti letech a příčiny jejich úmrtí byly v některých případech poněkud záhadné.

Ačkoliv zemřel tak mladý, nesmazatelným způsobem se vtiskl do srdcí všech, kterým za dvacet sedm let svého života zkřížil cestu. Zřejmé to bylo i z posledního rozloučení, které mu kolegové z Městského divadla Brno uspořádali.

Právě tam v čtvrtek kromě jeho zdrcené rodiny dorazilo téměř čtyři sta přátel, kteří se nestyděli dát najevo své emoce. Plakaly ženy, plakali muži. Vzlykot se nesl celým hledištěm, které praskalo ve švech zaplněno jeho nejbližšími přáteli, kterým rozhodně nebylo do řeči.

Rozesmát je v tento smutný moment dokázal nakonec sám Jakub, který ke svým přátelům promluvil skrz své nezapomenutelné role, které v divadle ztvárnil. Tyto psychicky náročné chvíle jenom těžko zvládala jeho maminka Dáša, ta nedokázala srdcervoucí pláč zastavit. V jednu chvíli se kvůli ní dokonce musel obřad na chvíli přerušit, což všichni přítomní naprosto tiše respektovali.

Jakubovu maminku musel její bratr, Pavel Zedníček, vzít do zákulisí. Jenom jeden smuteční host byl po celou dobu klidný a nezaplakal. Byla to Jakubova téměř desetiměsíční dcerka Maya, kterou měl s herečkou Lenkou Janíkovou. Holčička jako by vytušila vážnost situace a po celou dobu obřadu upřeně hleděla směrem k rakvi svého mladého tatínka.

O Jakubově osobnosti nemluvilo jenom velkolepé rozloučení, které bylo na jeho počest přichystané, ale hlavně slova jeho zdrcených přátel.

„Bude nám strašně chybět, protože naplňoval náš život neskutečnou energií. V jeho přítomnosti bylo všechno lala. Ať dělal cokoliv. Můžeme se snažit být jako on. Zuřivý a uvolněný. Možná se k tomu přiblížíme. Bude nám strašně chybět,“ svěřil se Vitázek.

Zdrcená byla i herečka Alena Antalová, která nedokázala zadržet slzy zármutku. Viděli jsme se dva dny před Silvestrem, protože jsme spolu hráli. Všechny nás rozveseloval. Patřil sem,“ uvedla herečka, která se nám před kamerou dojetím rozplakala.

Slova jenom těžko nacházel i ředitel divadla Stanislav Moša. „To, jakým způsobem odešel z tohoto světa a v jakém věku, je krajně nespravedlivá tragédie. Od okamžiku, kdy přišel do našeho divadla, nepřestával nás udivovat svou energií a kreativitou. Způsob Jakubova odchodu se nejenom mně jeví nemravně zbytečným. Slovy nelze vyjádřit smutek, který nás postihl,“ vyznal se Moša za zvuku vzlykotu smutečních hostů.

Jakub Zedníček žil možná krátce, ale zato velmi intenzivně, což bylo zřejmé ze smutku jeho blízkých a přátel. 

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:40 11. května 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  14
 • Tvl
  12
 • Super
  9
 • Haha
  9
 • Cože
  8
 • Sladký
  7
Komentáře