Jágr je stále bez NHL. Může to být komplot Kanaďanů? Nebo jde o ujetou teorii?

Jaromír Jágr si stále může vybírat. Zájem o jeho služby má několik klubů v NHL. | foto: Profimedia.cz

Možná je to paranoidní myšlenka, ale co když? České trenérské legendy naťukly jeden možný důvod, proč stále nemá angažmá v NHL proslulý hokejista Jaromír Jágr.

Stihomam? Je to klidně možné. Realita? To asi nikdo nezjistí.Každopádně dvě české trenérské legendy nadhodily jedno zajímavé téma, které by mohlo vysvětlovat, proč je Jaromír Jágr stále bez smlouvy v NHL. Ano, spíše půjde o to, že mu kluby nechtějí zaplatit peníze, které požaduje, ale při tom, jak jsou Kanaďané pyšní na svůj sport, jak ho berou jako své vlastnictví, může být i něco na slovech Luďka Bukače a Marka Sýkory.

„Může to být ulítlá myšlenka, ale co když prostě Kanaďané nechtějí, aby se rekordmanem stal nějaký Evropan, který by navíc překonal jejich legendu,“ řekl Sýkora, v posledních letech uznávaný televizní expert, v rozhovoru pro server iSport. „Možná ze mě mluví socialismus, ve kterém jsem prožil kus života, ale já jsem byl opravdu přesvědčený, že už bude mít touhle dobou dávno smlouvu v NHL podepsanou. Za chvíli začínají kempy a on furt nic nemá. To mě trochu straší,“ pokračoval.

Na vysvětlenou. Jágrovi chybí odehrát v uvozovkách jen padesát sedm zápasů, aby se stal hráčem, který jich v historii NHL odkroutil nejvíce. Zatím je to Gordie Howe, legenda první kategorie, hráč, jenž nastoupil v NHL v jedenapadesáti letech. Borec patřící do ranku Waynea Gretzkyho či Marka Messiera.

Jaromír Jágr se připravuje s Kladnem, které vede kouč Miloslav Hořava.

Jaromír Jágr se připravuje s Kladnem, které vede kouč Miloslav Hořava.

„Musíme si uvědomit, že Jágr je ikona NHL. Překonal obrovské množství rekordů. Když se řekne Jágr, fanoušci si ho představí jako hráče v NHL, ne jako hráče Kladna či české reprezentace. Na druhou stranu si občas říkám, jestli klubům v zámoří nevadí, že na místech, kde je Jágr, nemají v současnosti svého člověka. Že jim překonává další rekordy. Oni to často berou: Hokej je náš sport, naše tradice, a najednou jim vlezl do zelí Jarda Jágr a zapsal se tam velmi výrazně,“ doplnil kolegu Sýkoru v rozhovoru pro iDnes Bukač, kouč mistrů světa z roku 1985.

Jejich slova mohou být jen postesknutím. V tuto chvíli se zdá, že Jágr nemá kontrakt v NHL především kvůli věku a také rozdílným představám o platu. Podle zpráv ze zámoří už mohl podepsat za sumu kolem 1,5 milionu dolarů ročně, ale všechny tyto šance odmítl.

Ono není divu, vždyť v minulé sezoně si ve Floridě Panthers přišel s bonusy celkem na 5,5 milionu.

Každopádně je Jágr nyní bez práce. Na sezonu se připravuje v Kladně, zatím však neplánuje, že by v jeho dresu naskočil do zápasů první ligy, tedy druhé nejvyšší soutěže. Každopádně v týdnu překvapil zprávou, že uvažuje o účasti na olympijských hrách v Koreji.

Olympiáda se koná v únoru, Jágrovi bude v té době šestačtyřicet let. Každopádně na ní tentokrát nebudou hrát hokejisté z NHL. Vedení soutěže jejich účast zamítlo. Jágr však mezi zámořské borce nyní nepatří. A není jisté, že ještě někdy bude.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 22:33 7. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  13
 • Tvl
  8
 • Haha
  7
 • Trapas
  7
 • Sladký
  6
 • Cože
  5


Komentáře