Vondráčková by díky zrušenému koncertu mohla vysoudit statisíce, říká právník

Zrušený koncert Heleny Vondráčkové v Opavě má hořkou pachuť. Na internetu se objevil snímek silničního billboardu s popiskem: Zrušeno pro nezájem. To Vondráčková popřela a podniká proti zdánlivé dezinformaci pořadatele právní kroky. Co by mohla vysoudit a jak mohl spor vzniknout?

15. září měla Helena Vondráčková vystoupit ve sportovní hale v Opavě. Koncert se však neuskuteční. Byl totiž zrušen. Na internetu se v souvislosti s tím objevila fotka billboardu s nápisem: Zrušeno pro nezájem.Na to konto nám PR manager Heleny Vondráčkové sdělil: „Koncert Heleny Vondráčkové zrušila její zastupující agentura MM Praha pro hrubé porušení smlouvy ze strany pořadatele. Přelep na reklamních poutačích není pravdivý a v tuto chvíli se celou záležitostí zabývá naše právní zástupkyně.“

My jsme se na patovou situaci zeptali právníka. Mohla by Helena v případě soudního sporu vysoudit finanční odškodnění?

„Pakliže by se spor dostal před soud, muselo by se nejdříve prokázat, zdali to tam pořadatel opravdu vylepil. Pokud ano, bude se posuzovat, jestli se jedná o pravdu, nebo lež. V případě, že by to byla pravda, tak si bude soud klást otázku, jestli to mohlo, nebo nemohlo poškodit dobré jméno toho člověka. Hranice mezi pouhým sdělováním pravdy a snahou někoho poškodit, je přitom velmi tenká,“ řekl Expresu Mgr. Lukáš Hojdn z advokátní kanceláře UP Holding.

Na obrázku billboardu ohledně koncertu Heleny Vondráčkové visí chybná informace.

Na obrázku billboardu ohledně koncertu Heleny Vondráčkové visí chybná informace.

„Umím si představit situaci, že tam skutečně mohl být nezájem fanoušků. Na základě toho pořadatel učinil jisté kroky, protože by ze vstupenek interpreta nezaplatil. Ty však odporovaly smlouvě a na základě toho došlo ke konfliktu. To však nemění nic na tom, že tam faktický nezájem fanoušků být mohl. Pak je otázka, zda je ospravedlnitelné, že to napsali na billboard. Mohli napsat jen to, že je koncert zrušen. A jsme zase u toho. Hranice, kdy to paní Vondráčkovou poškozuje a kdy ne, je velmi tenká.“

Ač se tedy může na první pohled zdát celá záležitost jednoznačná, mohla by Vondráčková odejít od soudu s prázdnýma rukama. Každá mince má totiž dvě strany.

Vondráčková podniká právní kroky.

Vondráčková podniká právní kroky.

V případě, že by však dal soud zpěvačce za pravdu, mohla by získat tučné odškodnění.

„Je možné, že něco vysoudí a také že nic nevysoudí. Půjde hodně o argumentaci a fakta. Pokud by soud došel k názoru, že její dobré jméno bylo poškozeno, byl by to zásah do osobnostních práv člověka a paní Vondráčková by za takové poškození měla nárok na nemajetkovou újmu. Buď formou omluvy, nebo finanční částky až v řádech statisíců,“ dodal právník.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:40 11. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  20
 • Trapas
  15
 • Super
  11
 • Cože
  8
 • Tvl
  8
 • Sladký
  6


Komentáře