Rozeštvala biatlon a teď končí. Koukalová už nemá chuť závodit!

Kdo netrpělivě vyhlížel návrat Gabriely Koukalové, tak musí nejspíše utřít slzu! Veleúspěšná biatlonistka v příští sezoně nebude závodit a poprvé otevřeně připustila, že uvažuje o ukončení své kariéry.

Poté, co Koukalová kvůli nekonečným zdravotním patáliím přišla o olympiádu v Pchjongčchangu, mnozí čekali, že bude co nejvíce dřít, aby se mohla vrátit a ideálně ještě zabojovat o účast na nadcházejících olympijských hrách.Opak je ale pravdou. Do závodění se Koukalové vůbec nechce. „V tuhle chvíli si absolutně nedovedu představit, že bych se ještě někdy vrátila,“ prohlásila v rozhovoru pro Sport.cz.

Zároveň si Koukalová ale ještě nechala otevřená vrátka, kdyby se jí náhodou po milovaném biatlonu zastesklo.

„Nechci to ještě uzavírat, protože člověk nikdy neví a třeba za rok, za dva mi to bude chybět, a tak se možná třeba ještě vrátím, ale teď absolutně nevím a neumím odhadnout situaci.“

„Teď nemám chuť se vracet nikam zpátky,“ dodala Koukalová a vyloučila svou účast v příští sezoně.

Český biatlon tak přichází po veleúspěšném šéftrenérovi Rybářovi také o svou největší hvězdu. Dvojnásobná mistryně světa měla bezpochyby úžasnou kariéru. 

Je ale trochu škoda, že nekončí na vrcholu, ale spíše v ústraní a hlavně poté, co čelila velké kritice za svá nedávná vyjádření směřovaná ke svému týmu.

Nejdříve obvinila trenéra Rybáře, že on je tím, kdo může za její zdravotní problémy, a poté se pustila i do zbytku svých kolegů. Ti ji prý brali jako „nějakou věc“. 

„A když jsem přestala fungovat, tak mě odložili,“ popsala Koukalová v nedávném rozhovoru pro časopis Glanc.

FotogalerieOhodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 21:40 5. srpna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  122
 • Tvl
  27
 • Super
  26
 • Haha
  17
 • Cože
  11
 • Sladký
  11


Komentáře