Rána před olympiádou. Evě Samkové zemřel tatínek, s nádorem mozku bojoval roky

Evě Samkové zemřel před olympiádou tatínek. | foto: Profimedia.cz

Na olympiádě bude za měsíc obhajovat zlato, to je teď ale nejspíš to poslední, na co česká snowboardistka Eva Samková myslí. Po dlouhém boji se zákeřnou nemocí jí totiž zemřel tatínek. I přesto se rozhodla neopouštět probíhající Světový pohár v Turecku a veze z něj první místo. Pro tátu, který by si to prý přesně takhle přál.

Nikdo nemůže pochybovat o tom, že Eva Samková zdědila bojovnost a touhu vítězit po tátovi. Dlouhých patnáct let bojoval s nádorem mozku, několik roků se zákeřnou nemocí dokonce i normálně pracoval.

Pak se ale přidala epilepsie a stav Romana Samka se zhoršoval. „Míval i dvacet záchvatů za den,“ prozradila před čtyřmi lety Evina maminka.

Vážné problémy měl především v době, kdy se talentovaná závodnice připravovala na olympijské hry v Soči. Otekl mu mozek, přestal dokonce mluvit a musel podstoupit složitou operaci. Tehdy ale zabojoval, dostal se z nejhoršího a nakonec sledoval, jak si dcera Eva jede pro zlatou medaili.

Při obhajobě zlata na blížící se olympiádě v Pchjongčchangu už jí ale bohužel fandit nebude. Po dlouhém boji totiž kruté nemoci podlehl. 

Samkovou zpráva o jeho smrti zasáhla během Světového poháru v Turecku a dlouho se rozmýšlela, jestli nemá turnaj radši vzdát a vrátit se domů. Nakonec se ale rozhodla zůstat, protože přesně to by si prý její tatínek přál. Zlatou medaili, kterou vybojovala, věnuje jemu.

„Život mi píše různé příběhy a zkouší moji odolnost. Byl to právě taťka, který mě spolu s mojí mamkou učili bojovat, nevzdávat se a věřit, že cesta, kterou jsem si vybrala, je správná. Dnes jsem vyhrála pro něj. Porazit smutek a poprat se o své místo je přesně to, co by si přál, a byl by na mě pyšný,“ napsala Eva na Facebook.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:47 20. května 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  24
 • Tvl
  8
 • Trapas
  6
 • Cože
  5
 • Sladký
  5
 • Haha
  4
Komentáře