Komentář ČT nad jízdou Ledecké pohoršil i Zemana, ohradil se Záruba

Kolem nezdařeného pokrytí vítězného olympijského závodu Ester Ledecké Českou televizí už toho bylo řečeno mnoho. Nepodařilo se odvysílat jízdu v přímém přenosu a komentář Petra Vichnara a Lucie Hrstkové vyvolal kontroverze. Nyní se k tomu vyjádřil i prezident ve svém pravidelném pořadu a reagoval na to Robert Záruba.

Šéf televize Barrandov Jaromír Soukup označil olympijské vítězství Ester Ledecké v super-G za událost, která v posledních dnech rezonovala celou zemí, a zeptal se prezidenta Miloše Zemana, zda vítěznou jízdu viděl. „Neviděl, pokud vím, tak ji ani Česká televize nevysílala,“ prohlásila hlava státu v pořadu Týden s prezidentem.

„Co bylo zvláštní, že ten komentář pana Vichnara a jakési expertky paní Hrstkové působil tak, že chtěli Ester Ledeckou vykoupat. Oni se vůbec nedívali, že jede svoji životní jízdu a že pro Českou republiku vybojuje zlatou medaili. Ester Ledeckou chtěli vykoupat proto, že odmítla dát rozhovor veřejnoprávnímu Českému rozhlasu, což se ve veřejnoprávních médiích setkalo s ostrou reakcí,“ uvedl moderující Jaromír Soukup a nahrál tak Zemanovi.

„Já jsem poslal blahopřání Ester Ledecké ke zlaté medaili a bylo to velmi upřímné blahopřání. Obvyklá česká závist a obvyklý užvaněný komentátor, který by sám upadl na první překážce, o to raději poučuje ty, kteří to umí. Četl jsem, že Ester Ledecká odmítá dávat rozhovory novinářům, a o to je mi sympatičtější,“ vyjádřil se Miloš Zeman.

Není to pravda, ozval se Záruba

Na to pak zareagoval nespokojeně hokejový komentátor a sportovní moderátor České televize Robert Záruba, když označil Soukupovo obvinění za smyšlené.

„Informace pro pana Soukupa z TV jsou nepravdivé. Ester Ledecká poskytla ČT v dějišti her 2 rozhovory, její tým komunikuje naprosto bez problémů, měli jsme rozhovory se všemi trenéry, členy týmu od táty až po fyzioterapeuta. Před závodem jsme respektovali přání týmu,“ napsal Záruba na Twitteru.

22.února 2018 v 09:13, příspěvek archivován: 23.února 2018 v 11:30

Informace pro pana Soukupa z TV jsou nepravdivé. Ester Ledecká poskytla ČT v dějišti her 2 rozhovory, její tým komunikuje naprosto bez problémů, měli jsme rozhovory se všemi trenéry, členy týmu od táty až po fyzioterapeuta. Před závodem jsme respektovali přání týmu.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:01 24. června 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  149
 • Trapas
  51
 • Tvl
  20
 • Haha
  14
 • Cože
  11
 • Sladký
  9
Komentáře