Koho šílený maniak pobodal na pláži v Egyptě? Lenka byla Peltova hlavní účetní!

  •   12:21
  • diskuse

Lenka, kterou pobodal psychopat v Egyptě, byla hlavní účetní FAČR. | foto: Facebook/Profimedia

Češka Lenka je patrně nejsledovanější tuzemskou turistkou současnosti. Křehká účetní z Rakovnicka byla jednou z napadených žen na pláži v egyptské Hurghadě. Útok šílence přežila jen díky osobní statečnosti. Lenka pobývá v kruhu rodiny v káhirské nemocnici a vyčkává na propuštění, aby se mohla vrátit domů. A také do práce, která na ni čeká.

Útočník, který byl identifikovaný jako osmadvacetiletý Abdar Rahmán Šams Dín z provincie Kafr aš-Šajch v deltě Nilu, v pátek v letovisku Hurghada nožem k smrti ubodal dvě Němky a čtyři turistky zranil. Mezi zraněnými byla i Češka, kterou zasáhl do nohy a zad, přičemž lékaři doporučili, aby v nemocnici zůstala asi týden. Její přítel a dítě jsou podle českého ministerstva zahraničí ubytováni na české ambasádě.Česká média o poraněné Lence informují pouze jako o účetní, ale její práce je mnohem zajímavější, než se na první pohled zdá!

Žena, která přežila drsný páteční útok psychopata s nožem, totiž pracuje na finančním oddělení jako hlavní účetní FAČR (Fotbalová asociace České republiky).

Lenka po šíleném útoku zůstává v Egyptě.

Lenka po šíleném útoku zůstává v Egyptě.

Tím pádem byla nějakou dobu pomocnicí Miroslava Pelty, který ještě donedávna stál v čele českého fotbalu. Dvaapadesátiletý byznysmen a bývalý fotbalový brankář se před časem dokonce dostal do vazby.

Miroslav Pelta byl dlouhou dobu hlavou českého fotbalu. Lenka z Rakovnicka byla jeho hlavní účetní.

Miroslav Pelta byl dlouhou dobu hlavou českého fotbalu. Lenka z Rakovnicka byla jeho hlavní účetní.

Navíc je spolu s náměstkyní ministryně školství Simonou Kratochvílovou a bývalým šéfem ministerského odboru Zdeňkem Břízou stíhán kvůli podezření ze zneužití pravomocí úřední osoby, sjednání výhody při zadání veřejné zakázky a porušení povinnosti při správě cizího majetku.

Peltova bývalá spolupracovnice, šestatřicetiletá Lenka z Rakovnicka, se stala obětí drsného útoku v oblíbené dovolenkové destinaci Hurghada.

Motivy útočníka zůstávají zatím nejasné. Ani není jasné, zda šlo o útok vyšinutého jedince, zločin, či teroristický čin. K útoku se dosud nikdo nepřihlásil. Podle listu Egypt Independent sedmadvacetiletý muž má čistý trestní rejstřík, studoval a ve svém domově měl dobrou pověst.

Prozatím se ví, že do Hurghady přijel v pátek a až tam si koupil nůž, jímž pak útočil. Koupil si také vstupenku na pláž u jednoho z hotelů, tam pobodal tři ženy a pak přešel na jinou pláž a zaútočil na další tři ženy.

Agentura AP s odvoláním na nejmenované policisty vylíčila, že útočník - absolvent egyptské univerzity - nejprve s Němkami poseděl a hovořil s nimi plynnou němčinou, než je napadl kuchyňským nožem. Z místa činu prchl, pronásledován strážníky, a ve vedlejším hotelu napadl další čtyři ženy, než jej pronásledovatelé zneškodnili.

Fotogalerie
Komentáře