Přítel Češky pobodané v Egyptě: Myslel jsem, že je to masér. Pak ji začal bodat!

Útok v Egyptě nepřežily dvě Němky, Češka Lenka měla více štěstí. | foto: Koláž Expresu

Útok maniaka s nožem na pláži v egyptské Hurghadě otřásl Českou republikou. Důvody jsou hned dva. Zaprvé se jedná totiž o oblíbenou dovolenkovou destinaci zdejších občanů a zadruhé jednou z napadených byla šestatřicetiletá Češka Lenka. Žena z Rakovnicka měla více štěstí než dvě Němky, které řádění psychopata nepřežily. Pro Českou televizi se teď rozpovídal přítel napadené ženy, která pracuje jako účetní.

Páteční teror na pláži v egyptské Hurghadě šokoval celý svět. Neznámý útočník připlaval k hotelové pláži s nožem v ruce a začal bodat do žen. Dvě z nich jeho běsnění nepřežily.Šestatřicetiletá Lenka z Rakovnicka měla více štěstí, i tak ale na šílenou zkušenost nezapomene do konce života. Její přítel, který byl společně s ní ubytován v luxusním hotelu v Egyptě, si ale zpočátku vůbec nemyslel, že by útočník byl nebezpečnou osobou.

„Myslel jsem, že je to nějaký masér, nebo že chce něco nabízet,“ začíná své vyprávění pro Českou televizi přítel pobodané Lenky.

„Všechno jsem to viděl, bohužel. Nejdřív jsem vůbec nevěděl, co dělá. Najednou jsem viděl, že vykřikla, že má v ruce něco a bodá ji. Tak jsem stál, on na mě zakřičel. Ji nechal, šel proti mně,“ řekl dále muž, který si poranil ruku, když běžel za útočníkem.

Přítele napadené Lenky ale nepříjemně překvapilo, že přivolaná pomoc přijela poněkud pozdě. „Trvalo déle, než přijel doktor. Přišlo nám to hrozně dlouho.“

Útočníka identifikovaly úřady jako dvacetiosmiletého Abdara Rahmana Šams Dín, Egypťana z provincie Kafr aš-Šajch.

Útočníka identifikovaly úřady jako dvacetiosmiletého Abdara Rahmana Šams Dín, Egypťana z provincie Kafr aš-Šajch.

Osmadvacetiletý Abdar Rahman Šams Dín, který v pátek nožem napadl několik žen na egyptské pláži v Hurghadě, je v současné době v rukou policie. Ta prošetřuje i jeho možné napojení na teroristickou organizaci Islámský stát, která je proslulá i svými útoky právě v Egyptě.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 9:08 14. listopadu 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  9
 • Cože
  7
 • Tvl
  7
 • Trapas
  6
 • Haha
  5
 • Sladký
  3


Komentáře

Expres.cz